Կարծում եմ՝ Գագիկ Ջհանգիրյանի արդարացումը կարևոր իրադարձություն էր. Վլադիմիր Կարապետյան 09/19/2019   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք վճռական քայլեր ենք իրականացնում դեպի իրավական պետություն։ Կարծում եմ՝ Գագիկ Ջհանգիրյանի արդարացումը կարևոր իրադարձություն էր։ Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ խոսելով Վճռաբեկ դատարանի կողմից Ջհանգիրյանի արդարացման մասին։
«Արդարացումը պետք է շարունակական լինի։ Մենք բազմաթիվ դեպքեր ունենք, երբ շատ անարդար են վարվել թե՛ նախկին իշխանությունները, թե՛ կից գործող դատական համակարգը։Սա լավ օրինակ կարող է լինել նախանձախնդիր և իրենց իրավունքները վերականգնելու համար պայքարող մարդկանց համար»,-ասաց վարչապետի խոսնակը։
15:03 19/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է զոհված զինծառայողների ծնողների բարձրացրած հարցին. խոսնակ
16:40 16/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍտյոպա Սաֆարյանի և Վլադիմիր Կարապետյանի նամակագրության հետ կապված հրապարակմանը կտրվի իրավական գնահատական
14:53 26/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Կարապետյանը հերքում է Թբիլիսիում եւ Երեւանում ռեստորաններ ունենալու մասին լուրը
09:35 26/07/2019  |  Մամուլ«Ծպտյալ» գործարար. Վլադիմիր Կարապետյանը ռեստորաններ ունի Թբիլիսիում և Երևանում. «Իրատես»
14:48 25/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի հայրական տան մոտ Ոստիկանությունը պոստ չի տեղադրել. Կարապետյան
11:16 13/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Կարապետյանը մասնակցել է Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված միջազգային կոնֆերանսին և ունեցել երկկողմ հանդիպումներ
14:45 29/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Կարապետյանը նշանակվել է վարչապետի մամուլի քարտուղար
10:20 26/01/2019ՀԱԿ վարչության անդամ, ԱԳՆ նախկին խոսնակը՝ վարչապետի մամուլի խոսնակի թեկնածու. «Հրապարակ»

Пресс-секретарь премьера Армении назвал оправдание Гагика Джангиряна важным событием 09/19/2019   16:21  |  Лента новостей
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян назвал оправдание бывшего военного прокурора, экс-заместителя генпрокурора РА Гагика Джангиряна важным событием.
“Мы предпринимаем решительные шаги на пути к правовому государству”, - заявил журналистам в четверг Владимир Карапетян, комментируя решение Кассационного суда, отменившего обвинительный приговор Гагику Джангиряну, вынесенный в отношении него 10 лет назад.Кассационный суд оправдал бывшего замгенпрокурора Армении Гагика Джангиряна  “Оправдание должно возыметь продолжение. Нам известны многие случаи несправедливого обращения со стороны прежних властей, так и действующей при них судебной системы. Это может послужить хорошим примером для людей, рьяно борющихся за восстановление своих прав”, - сказал пресс-секретарь премьера.