Որոշ կոռուպցիոներներ մտածել են, թե ԱԱԾ-ում խառն են եւ իրենք կարող են այս ընթացքում իրենց մութ գործերը կարգավորել. Փաշինյան 09/19/2019   00:13  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկիլ Փաշինյանը ֆեյսբույան գրառում է կատարել և տեղեկացրել, որ որոշ կոռուպցիոներներ մտածել են՝ կարող իրենց մութ գործերը կարգավորել:
«Որոշ կոռուպցիոներներ մտածել են, թե ԱԱԾ-ում խառն են եւ իրենք կարող են այս ընթացքում իրենց մութ գործերը կարգավորել:
Նոր Հայաստանում ԱԱԾ-ն անձ չէ, ԱԱԾ-ն համակարգ է եւ նա գալու է ներկա ու նախկին բոլոր կոռուպցիոներների, լրտեսների եւ այս կարգի այլ տարրերի ետեւից:
Ինչպես նաեւ Քննչական կոմիտեն, Հատուկ քննչական ծառայությունը, դատախազությունը, ոստիկանությունը եւ ՊԵԿ քննչական վարչությունը:
Կոռուպցիայի եւ հանցավորության դեմ կիսապայքար չի լինելու:
Ժողովրդին թալանածներն ու թալանողները հայտնվելու են բանտում: Հասկանում եմ, որ լավ չի հնչում, բայց այլ տարբերակ չկա»,-գրել է Փաշինյանը։
16:49 18/09/2019  |  ՄեկնաբանությունԳազի կորուստներն ու ծախսերը նվազել են 1 տոկոսային կետով. վարչապետ
19:17 16/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյնպիսի կառավարություն ունենք, որը եթե ճանապարհները փակելու անհրաժեշտություն լինի, կփակի դրանք (տեսանյութ)
18:06 16/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏրամաբանական կլիներ հարցնեիք՝ սա չի նշանակում, որ Նաիրիտը թալանածների հետ ձեռք եմ բերել քաղաքական պայմանավորվածություն

"Полуборьбы не будет": Пашинян заявил, что СНБ придет за всеми коррупционерами и шпионами 09/19/2019   09:39  |  Комментарий
Некоторым коррупционерам показалось, что в Службе национальной безопасности неразбериха, и они могут в этот период "проворачивать свои мутные дела". Об этом написал премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
"В новой Армении СНБ - не личность, а система и она придет за всеми действующими и бывшими коррупционерами, шпионами и другими подобными элементами", - написал Пашинян на своей странице в Facebook.
По его словам, это касается также Следственного комитета, Специальной следственной службы, Генпрокуратуры, полиции и следственного управления Комитета госдоходов.
“Полуборьбы с коррупцией и преступностью не будет. Ограбившие и грабящие народ окажутся в тюрьме. Понимаю, что звучит нехорошо, но другого варианта нет", - подчеркнул Пашинян.
16 сентября стало известно об отставке Артур Ванецян с поста директора СНБ Армении.  Он считает "свое решение в создавшейся ситуации и в контексте грядущего наиболее предпочтительным и самым обоснованным вариантом служения Республике Армения и моему народу".Артур Ванецян заявил об уходе с поста главы Службы нацбезопасности Армении