09/17/2019   23:57  |  Քրեական խրոնիկոն Սանկտ Պետերբուրգում կանխել են «գողերի» «հավաքը» Քրեական հետախուզության աշխատակիցները, ԱԱՀՋ- ի (արագ արձագանքման հատուկ ջոկատ) աջակցությամբ նախորդ երեկոյան Սանկտ Պետերբուրգում ձերբակալել են «օրենքով գողերի» հավաքի շուրջ 20 մասնակցի:...
09/17/2019   22:23  |  Մեկնաբանություն Լա’վ, բայց քրեակա՞ն..., ամռանն արձակուրդ գնալու համա՞ր, լո՞ւրջ եք ասում. Ռուբեն Հայրապետյան ՀՊՏՀ ռեկտորի նախկին պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանը հետապնդում է որակել իր նկատմամբ հարուցված քրեական գործը: Նրա ֆեյսբուքյան գրառման մեջ ասվում է. «Երկու հոգու արձակուրդ տրամադրելու...
09/17/2019   19:46  |  Վերլուծություններ Պարոն վարչապետ, բա ժողովու՞րդը… «Խոսքն ընչի մասին ուզում է լինի, միշտ վերջացնում են «ժողովուրդով»: «Ժողվուրդն այսպես է կամենում․․․ Ժողովուրդը մեզ հետ է․․․ Ժողովուրդը ձեզ կդատի․․․ Ու որպեսզի այդ...
09/17/2019   19:33  |  Հարցազրույց Եթե բանկերում ավանդներ չդրվեն, պետությունն այլ ռեսուրսներ պետք է ներգրավի, ինչն արտաքին պարտքի ավելացման խնդիր կառաջացնի. Գագիկ Մակարյան (տեսանյութ) Կառավարությունն օրերս հավանություն տվեց «Բանկային գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագծին, որով նախատեսվում է բանկային գաղտնիք կազմող տեղեկություններ ստանալ...
09/17/2019   18:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Արմեն Սարգսյանն ու տիկին Նունե Սարգսյանն հյուրընկալել են Հովհաննես Թումանյանի ժառանգներին Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու տիկին Նունե Սարգսյանն այսօր նախագահական նստավայրում հյուրընկալել են մեծանուն բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ժառանգներին՝ թոռներին և ծոռներին: ...
09/17/2019   18:19  |  Քաղաքական Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո առաջնորդվել է պոպուլիզմով. Մուշեղ Շուշանյանը՝ այն մասին, թե ինչու է մի դեպքում ժողովրդի կարծիքը կարեւոր, մյուս դեպքում՝ ոչ այնքան «Զարմանալի չէ , որ Նիկոլ Փաշինյանը Ամուլսարի հետ կապված նման դիրքորոշում է դրսեւորում։ Նրա մոտեցումը վաղուց, գոնե ինձ համար պարզ է եւ նա առանձնապես չի էլ փորձում այն թաքցնել»,-...
09/17/2019   18:14  |  Արտակարգ պատահարներ ՃՏՊ Աբովյան քաղաքում. կան տուժածներ Սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 14:30-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքի Բարեկամության փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի....
09/17/2019   18:02  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանդիպում Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտորի հետ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանին: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության...
09/17/2019   17:59  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթի հետ, որն ավարտում է...
09/17/2019   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ Ոստիկանությունը չի մեկնաբանում Վալերիյ Օսիպյանի՝ պաշտոնից ազատվելու տեղեկությունները Մամուլում լուրեր են շրջանառվում ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանի պաշտոնանկության մասին։ «Փաստինֆոն» այս տեղեկությունը փորձեց ճշտել ՀՀ ոստիկանության լրատվության բաժնից, որտեղից մեզ...

09/17/2019   18:35  |  Лента новостей Микаел Минасян: Артур Ванецян очень скоро будет вынужден дать объяснения по поводу фабрикации дел по политическому заказу "После освобождения от режима, имеющего проблемы с разумом, не надо повторять ошибки этого же режима. Добро пожаловать в разумный мир!" - добавил он.
09/17/2019   17:47  |  Лента новостей Президент Армении заявил о важности всестороннего и расширенного сотрудничества с Евросоюзом Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного руководителя делегации Евросоюза в Армении, посла Андреа Викторин.
09/17/2019   17:35  |  Лента новостей Бако Саакян обсудил с ректором Политехнического университета Армении реализацию ряда программ в Арцахе Президент Республики Арцах Бако Саакян 17 сентября принял ректора Национального политехнического университета Армении Востаника Марухяна.
09/17/2019   17:23  |  Суд по делу второго президента РА Недовольные решением суда сторонники Кочаряна объявили бессрочный сидячий пикет(Видео) Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна объявили бессрочный сидячий пикет в знак недовольства решением судьи Анны Данибекян по делу экс-главы государства.
09/17/2019   17:01  |  Международные новости Северокорейские моряки напали на российских пограничников:есть раненые Экипаж северокорейской шхуны напал на российских пограничников в Японском море, трое военнослужащих получили ранения.
09/17/2019   16:50  |  Лента новостей Глава КС Армении обсудил с представителями Венецианской комиссии реформы в судебно-правовой сфере Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян сегодня принял членов экспертной группы Европейской комиссии “Демократия через право” (Венецианская комиссия).
09/17/2019   16:38  |  Суд по делу второго президента РА Судья по делу Кочаряна удалилась на совещание для вынесения решения по новому ходатайству защиты В суде общей юрисдикции Еревана завершилось рассмотрение ходатайства защиты об изменении меры пресечения второму президенту Армении Роберту Кочаряну.
09/17/2019   16:22  |  Лента новостей Пашинян провел заседание Совета безопасности Армении Очередное заседание Совета безопасности Армении состоялось во вторник под председательством премьер-министра Никола Пашиняна.
09/17/2019   15:50  |  Из жизни В Китае женщина "дохохоталась" до вывиха челюсти В результате травмы женщина не могла закрыть рот и внятно говорить.
09/17/2019   15:36  |  Суд по делу второго президента РА Роберт Кочарян: я не тот человек, который бежит от чего-либо "Наверное, сотрудникам Прокуратуры сложно это понять, но я не тот человек, который бежит от чего-либо. Если бы я был из тех, кто способен бежать, то азербайджанцы бы сейчас пили чай в Степанакерте”, - сказал Кочарян.