Կեղծ եվրո իրացրած օտարերկրացի կինը ձերբակալվել է(ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 09/13/2019   14:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 12-ին ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության, Շիրակի մարզային վարչության և Գյումրի քաղաքի Կումայրիի բաժնի ծառայողները համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում տեղեկություններ ստացան, որ Գյումրիում մի օտարերկրացի կին սեպտեմբերի 8-ին 500 եվրո անվանական արժեքով կեղծ թղթադրամ է իրացրել։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ոստիկանությունից։
40-ամյա կնոջը ոստիկաններն օպերատիվ կերպով հայտնաբերեցին ու կասկածանքով բերման ենթարկեցին Կումայրիի բաժին։ Ոստիկանություն հրավիրվեց Գյումրում ապրող 56-ամյա տղամարդը, որին կինը կեղծ եվրոն իրացրել էր։ Թղթադրամը վերցվեց և ուղարկվեց փորձաքննության։ Դատանյութագիտական և դատափաստաթղթաբանական համալիր փորձաքննության եզրակացությամբ հաստատվեց քրեական հետախույզների տեղեկությունը․ եվրոն կեղծ էր։
Ոստիկանության Կումայրիի բաժնում կնոջը ձերբակալելու որոշում կայացվեց։ Նրա անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվեցին 6500 եվրո, 825 դոլար և 184 հազար դրամ։ Թղթադրամներն առգրավվել են՝ հետագա գործողությունների համար։ Քննությունը շարունակվում է։

Иностранка в Гюмри попалась на сбыте фальшивых евро(Видео) 09/13/2019   15:25  |  Криминальная хроника
Иностранка задержана в Армении по подозрению в сбыте фальшивых денег.
Как сообщает пресс-служба Полиции, в результате предпринятых 12 сентября оперативно-розыскных мероприятий была получена информация о том, что в Гюмри 8 сентября иностранка сбыла фальшивую банкноту номиналом 500 евро.
Полицейские оперативно разыскали 40-летнюю женщину и доставили ее в кумайрийский отдел. В Полицию также был вызван 56-летний мужчина, которому она сбыла поддельную банкноту. Купюра была направлена на экспертизу, которая подтвердила информацию  сотрудников угрозыска о том, что банкнота поддельная.
В кумайрийском отделе Полиции приняли решение о задержании женщины. При личном досмотре у нее были были обнаружены 6500 евро, 825 долларов и 184 тыс. драмов. Банкноты изъяты для производства дальнейших действий. Следствие продолжается.