Վնասվածքներ են ստացել ճոպանուղուց օգտվելիս 09/11/2019   13:08  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 5-ին, ժամը 23.15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մաշտոցի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «ձախ ազդրոսկրի բեկորային կոտրվածք» և «կոնքոսկրի և բազուկոսկրի կոտրվածք» ախտորոշմամբ բուժօգնության են տեղափոխվել 27-ամյա տղամարդ և 21-ամյա կին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 08.30-ին, նրանք օգտվել են Կոմիտասի պողոտայից Ալիխանյան եղբայրների փողոց տանող միաճոպան կախովի մարդատար ճոպանուղուց, սակայն տեղաշարժը հսկող աշխատակցի կողմից ժամանակին չարգելակելու պատճառով դիպել են մետաղյա պարաններին և հենարաններին՝ ստանալով վնասվածքներ:

Полет на Зиплайне в Ереване обернулся травмами для парня и девушки 09/11/2019   14:05  |  Чрезвычайное просшествие
Чрезвычайное происшествие произошло на канатной дороге в Ереване.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, 5-го сентября в 23:15 из больницы в маштоцкое отделение поступило сообщение о том, что в клинику был доставлен 27-летний мужчина и 21-летняя девушка с диагнозами "осколочный перелом левой бедренной кости" и "перелом тазовой кости и кости руки".
Выяснилось, что в тот же день в 08:30 они воспользовались подвесной пассажирской монорельсовой канатной дорогой, действующей от проспекта Комитаса в сторону улицы братьев Алиханян, но из-за того, что работник, отвечающий за движение канатки, своевременно не заблокировал ее, они получили травмы в результате удара о металлические тросы и опоры.