2019 թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի կողմից կանխվել է ՀՀ պետսահմանի խախտման 52 փորձ (Տեսանյութ) 09/11/2019   11:41  |  Քրեական խրոնիկոն
2019 թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումների կողմից կանխվել է ՀՀ պետական սահմանի խախտման 52 փորձ՝ 78 անձի մասնակցությամբ, բացահայտվել է սահմանային ռեժիմի խախտման 42 դեպք (84 անձ), պետական սահմանի ռեժիմի խախտման 2 դեպք (3 անձ) և պետական սահմանի անցման կետերի ռեժիմի խախտման 4 դեպք (5 անձ):
Նշված ժամանակահատվածում պետական սահմանի անցման կետերում հայտնաբերվել և սահմանված կարգով ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումներ է հանձնվել հետախուզման մեջ գտնվող 1005 անձ:
Իրականացված հետևողական աշխատանքների և անհրաժեշտ վերահսկողության ուժեղացման արդյունքում 2019 թ․ առաջին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերում 59%-ով նվազել են կարգապահական խախտումների և արձանագրված պատահարների ցուցանիշները: Հաշվետու ժամանակահատվածում խրախուսվել են սահմանապահ զորքերի 230, կարգապահական տույժի են ենթարկվել 37 զինծառայողներ:
2019 թ. առաջին կիսամյակում սահմանապահ զորքերում իրականացվել է ակտիվ կադրային աշխատանք, ինչի արդյունքում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ սահմանապահ զորքերում զինվորական ծառայության անցած քաղաքացիների թիվն աճել է 35%-ով, իսկ նախորդ ամբողջ տարվա համեմատ՝ 5%-ով:
14:14 27/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ տնօրենը մասնակցել է ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքին
10:24 22/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀնդկաստանի՝ հետախուզման մեջ գտնվող երկու քաղաքացի կալանավորվել է. ԱԱԾ (տեսանյութ)
12:15 21/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱԱԾ-ն ՊՆ-ի համար գնումների գործընթացում խոշոր չափերով հափշտակության դեպք է բացահայտել
10:13 09/08/2019  |  ՄամուլՀՀ ուժային կառույցների և վարչապետի գաղտնալսումը իրականացվել է ԱՊՀ երկրներից մեկից.«Ժողովուրդ»
15:56 05/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Արմավիր» ՔԿՀ-ի բուժակը փորձել է մեծ քանակությամբ թմրանյութ, ալկոհոլ ու այլ արգելված իրեր տեղափոխել ՔԿՀ տարածք. նա ձերբակալվել է (տեսանյութ)

СНБ в первом полугодии текущего года пресекла 52 попытки нарушения госграницы Армении (Видео) 09/11/2019   13:21  |  Лента новостей
В первом полугодии 2019 года подразделения пограничных войск Службы национальной безопасности (СНБ) Армении пресекли 52 попытки нарушения государственной границы РА с участием 78 человек, раскрыты 42 случая нарушения пограничного режима (84 человека), 2 случая нарушения режима госграницы (3 человека) и 4 случая нарушения режима пропускных пунктов госграницы (5 человек). Об этом сообщает пресс-центр СНБ.
В указанный период в пропускных пунктах государственной границы были выявлены и в установленном порядке переданы подразделениям Полиции 1005 человек, находившихся в розыске.
“В результате проведенной последовательной работы и усиления необходимого контроля за первое полугодие текущего года в пограничных войсках СНБ на 59% сократились показатели по дисциплинарным нарушениям и зарегистрированным случаям. В отчетный период были поощрены 230 военнослужащих пограничных войск, к дисциплинарному взысканию подверглись 37 солдат”, - говорится в сообшении.
Также сообщается, что в первом полугодии 2019 года в пограничных войсках была проведена активная кадровая работа, в результате которой по сравнению с аналогичным периодом прошлого года количество граждан, поступивших на воинскую службу в погранвойска, выросло на 35%, а по сравнению со всем прошлым годом – на 5%.