09/11/2019   22:55  |  Բնապահպանական իրավունք «Մենք ենք տերը մեր երկրի». սեպտեմբերի 20-ը հռչակվեց բնապահպանական մոբիլիզացիայի օր Ամուլսարի պաշտպանության համար Երեւանում տեղի ունեցած ակցիայի մասնակիցները սեպտեմբերի 20-ը հռչակեցին բնապահպանական մոբիլիզացիայի եւ արդարության օր։ Նշենք, որ սեպտեմբերի 20-ը Ջերմուկի բնակիչների եւ...
09/11/2019   21:49  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Հայտնի իրադարձությունները ղեկավարվել են Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի կողմից. Վիտալի Բալասանյանը՝ «Մարտի 1»-ի գործով քննչական խմբի ղեկավարին է ուղարկել իր նման կարծիքի հիմք հանդիսացող տեսանյութերը Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի գրասենյակի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է ՀՔԾ-ին տված իր ցուցմունքը։ «Սույն թվականի սեպտեմբերի 3-ից մամուլում շրջանառության մեջ դրվեց ՀՀ ՀՔԾ-ի կողմից ինձ...
09/11/2019   20:20  |  ԼՐԱՀՈՍ Քայլերթը հասավ Հանրապետության Հրապարակ. Ցուցարարների թվում է նաև ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը Ամուլսարի հանքի շահագործման դեմ պայքարող ցուցարարներն այս պահին Հայաստանի հանրապետության հրապարակում են։Նրանք «Ամուլսար միայն սար» կոչերով առաջ են ընթանում։ Նշենք, որ ակցիային...
09/11/2019   19:11  |  ԼՐԱՀՈՍ «Կարծում եմ չարժի մտնել տափակ քննարկման մեջ». Միրզոյանը զրուցեց «Ամուլսարի» շահագործմանը դեմ ցուցարարների հետ «Բնապահպանական ճակատ» նախաձեռնության անդամներն այս պահին Ազգային ժողովի այգում են և պատրաստվում են քայլերթի։ Ակցիայի մասնակիցներին սկզբում չէր հաջողվում մտնել այգի՝ ոստիկանական պատնեշի...
09/11/2019   19:03  |  Բնապահպանական իրավունք Շահագործման լիցենզիա ունեցող բոլոր 27 մետաղական հանքերի մի մասում ստուգումներ արդեն իրականացվել են. Էրիկ Գրիգորյան Շահագործման լիցենզիա ունեցող բոլոր 27 մետաղական հանքերում պետք է ստուգումներ իրականացվեն։ Այս մասին  ԱԺ-ում  հայտարարել է Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը՝ նշելով, որ նման...
09/11/2019   18:55  |  Վերլուծություններ Դատախազությունը դակիչի դերու՞մ ՀՀ գլխավոր դատախազության ալարկոտ և դանդաղաշարժ արձագանքը՝ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով սեպտեմբերի 4-ի նիստում ՍԴ կայացրած որոշման համատեքստում, ընդամենը պայմանավորված էր իշխող քաղաքական...
09/11/2019   18:50 Հանդիպում «Atlantic Council» ուղեղային կենտրոնի պատվիրակության հետ Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց «Atlantic Council» փորձագիտական կենտրոնի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր կազմակերպության փոխնախագահ Դեյմոն Վիլսոնը։  Հանդիպման...
09/11/2019   18:28  |  Քրեական խրոնիկոն Վիճաբանություն Ավանում Սեպտեմբերի 10-ին ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում տեղեկություններ են ստացվել, որ ժամը 00.01-ին Ավանի Շահինյան փողոցում, վիճաբանության ժամանակ, Ավանի բնակիչ 35-ամյա տղամարդը ապակե շշով հարվածել է...
09/11/2019   18:24  |  ԼՐԱՀՈՍ Պետք է բացահայտել Հրայր Թովմասյանի, Ալվինա Գյուլումյանի և մյուսների կապերը. Արման Բաբաջանյան Դուք չեք պատկերացնում, թե ինչպիսի ռումբ է դրված Հայաստանի այս վերափոխումների ընդերքում, եթե մենք ՍԴ-ի հարցը լուծելու խնդրին չենք մոտենում և եթե մենք այսպիսի վախվորած խորհրդարան ունենք, որը չի...
09/11/2019   18:14  |  ԼՐԱՀՈՍ Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է «Զվարթնոց» օդանավակայանի անվտանգության համակարգին Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 11-ին այցելել է «Զվարթնոց» օդանավակայան՝ վերջինիս անվտանգության համակարգին ծանոթանալու նպատակով։...

09/11/2019   18:19  |  Здоровье Раскрыта причина ожирения в пожилом возрасте Научная группа из Швеции и Франции выяснила, что замедление липидного обмена с возрастом приводит к увеличению массы тела.
09/11/2019   17:56  |  Лента новостей Эдуард Шармазанов присоединился к акции за освобождение Роберта Кочаряна(Видео) Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна уже третий день проводят акцию протеста напротив здания Ереванского суда общей юрисдикции в столичном районе Шенгавит.
09/11/2019   17:18  |  Международные новости Двое французских министров получили письма с угрозами: в одном из них были три пули Послания получили министр экономики Франции Брюно Ле Мэр и министр госслужбы и госбюджета Жеральд Дарманен.
09/11/2019   16:53  |  Чрезвычайное просшествие Военнослужащий российской базы найден мертвым в Гюмри Тело гражданина России обнаружено в одном из домов в городе Гюмри.
09/11/2019   16:40  |  Криминальная хроника Охота в одном из сел Армении чуть не закончилась трагедией Чрезвычайное происшествие произошло 10-го сентября в Армавирской области Армении.
09/11/2019   16:20  |  Интересно знать Эксперты назвали самую популярную одежду в мире Специалисты платформы Lyst выяснили, какую одежду чаще всего покупают в разных странах мира.
09/11/2019   16:13  |  Лента новостей Посла России расспросили о ситуации с экстрадицией Миграна Погосяна и предстоящем визите Путина в Ереван Чрезвычайный и Полномочный посол РФ в Армении Сергей Копыркин заявил, что не получал информации о предоставлении Миграну Погосяну политического убежища в России.
09/11/2019   15:31  |  Спорт Шумахер находится в сознании в парижском госпитале - СМИ По данным издания, гонщик находится в отделении кардиологии. Точной информации о состоянии его здоровья нет.
09/11/2019   15:15  |  Интересно знать Группа ученых раскрыла тайну появления человека Международная группа ученых выяснила, что человек современного типа появился в результате скрещивания двух различных популяций приматов Африки.
09/11/2019   15:01  |  Судебный репортаж Апелляционный суд Армении отменил оправдательный приговор Алику Норатусскому, но амнистировал его Суд первой инстанции под председательством Нелли Багдасарян 18-го декабря 2018 года оправдал подсудимого Алика Бандуряна и освободил его в зале суда.