Այս պահին իշխանությունը լուրջ փաստի առաջ է կանգնած. Ծառուկյանը՝ Ամուլսարի մասին (տեսանյութ) 09/09/2019   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ամուլսարի հարցում կարևոր է ժողովրդին լսել, ժողովրդի համաձայնությունը կլինի՝ կբացեն, չի լինի՝ թող չբացեն։ Եթե Ժողովուրդն այնտեղ ապրում է, ապրելու է, ինչպե՞ս կարելի է նրա դիրքորոշումը հաշվի չառնել»,-այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Ամուլսարի հանքի շահագործման հարցին։
Նա նշեց, որ պետք է հաշվի առնել և՛ բիզնես շահը, և՛ ժողովրդի կամքը. «Երբ ասում են ժողովուրդն է մեր իշխանությունը, նշանակում է ժողովրդի հետ պետք է խոսել, ներկայացնել։ Հո ժողովուրդը վատ բան չի՞ ուզում»։
Հարցին, ինչ կլինի, եթե ժողովրդի կարծիքը հաշվի չառնվի՝ ԲՀԿ ղեկավարը պատասխանեց. «Լավ բան չի լինի, մենք մեր ժողովրդին ո՞նց կարող ենք հաշվի չառնել»։
Ծառուկյանն ընդգծեց, որ այս պահին իշխանությունը լուրջ փաստի առաջ է կանգնած և դրա համար լիարժեք ուսումնասիրություն է պետք իրականացնել։
«Մեր պատգամավորները, որոնք ընտրված են ժողովրդի կողմից, ժողովրդի կողքին պետք է լինեն՝ պաշտպանելու համար։ Մնացածը պետք է ներկայացվի ժողովրդին, որ հասկանան դա վտանգ է, թե՞ ոչ։ Հիմնական խնդիրը սա է»,-նշեց ԲՀԿ ղեկավարը։
11:28 07/09/2019  |  ՄամուլԹեժ քննարկում՝ իշխանության ներսում․ Որ պատգամավորներն են դեմ Ամուլսարի հանքի շահագործմանը. «Ժողովուրդ»
11:11 07/09/2019  |  ՄամուլԱմեն ինչ արվելու է Ամուլսարի շահագործումը վերսկսելու համար. «Հրապարակ»
17:30 05/09/2019  |  ՔաղաքականԱմուլսարի հարցով Փաշինյանը «օրվա կուրսին» համապատասխան որոշումներ է փոխում. քաղտեխնոլոգ
12:37 05/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրա Իվանյանը եւ Սամվել Ավետիսյանը աշխատանքից ազատման դիմում են գրել
16:13 04/09/2019  |  Բնապահպանական իրավունքԿառավարությունում կայացել է Ամուլսարի ծրագրի վերաբերյալ հերթական քննարկումը

Гагик Царукян озвучил позицию ППА в вопросе эксплуатации Амулсарского месторождения 09/09/2019 13:35 | Лента новостей
Глава парламентской фракции "Процветающя Армения" Гагик Царукян представил позицию полисилы по вопросу эксплуатации Амулсарского месторождения.
“В вопросе Амулсара важно выслушать мнение народа; если будет согласие народа, то пусть эксплуатируют, если нет, то пусть не начинают разработку. Если там живут люди и будут там жить, то, как можно не учитывать их мнение?" – заявил Гагик Царукян.
По его словам, следует считаться как с бизнес-интересами, так и с волей народа.
"Когда говорят власть принадлежит народу, то это означает, что с людьми надо говорить, представить им. Народ же плохого не пожелает?"
На вопрос о том, что будет, если мнение общественности не учтут, депутат отметил:"Ничего хорошего не выйдет. Как мы можем не считаться с мнением народа".
По словам Царукяна, в данный момент власть стоит перед серьезным фактом.
“Наши депутаты, избранные народом, должны быть рядом с людьми, чтобы защитить их. В остальном, нужно представить народу все “за” и “против”. Основная задача заключается в этом”, - сказал лидер ППА.