Հանուն ազգային շահի և ընդդեմ ռևանշի. Ի՞նչ հարցեր են քննարկել Սասնա Ծռերի ղեկավար անդամները Ն. Փաշինյանի հետ . Սասնա Ծռեր 09/06/2019   14:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սասնա Ծռեր համահայկական կուսակցության նախաձեռնությամբ երեկ կուսակցության ղեկավար անդամներ Ժիրայր Սէֆիլյանն ու Գարեգին Չուգասզյանը հանդիպել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ քննարկելու հայաստանյան քաղաքական իրավիճակը: Գարեգին Չուգասզյանը նշում է, որ տեղի ունեցած հանդիպումն արտառոց չէր, ավելին՝ հանդիպումներն առաջիկայում ավելի ինտենսիվ են լինելու։
Նիկոլ Փաշինյանին նրանք ներկայացրել են այն մտահոգությունները, որոնք քաղաքական ուժն ունի. ինքնիշխանության խնդիր, Արցախյան հիմնահարց, բնապահպանական խնդիրներ, դատաիրավական ռեֆորմներ և այլն: Սակայն ամենակարևորն, ըստ Գ. Չուգասզյանի, հակահեղափոխական ռևանշի վտանգն է, որի մասին խոսել են. «Մենք տեսնում ենք, որ ռևանշի ուժերը, որոնք, իհարկե, դեռ առանձին վտակներ են, փորձում են կոնսոլիդացվել արդեն նոր դրոշի տակ՝ իրենց առաջ դնելով նոր գաղափարախոսական խնդիր: Սա մտահոգում է մեզ: Նրանք կարող են հեղափոխական արդյունքների արագությունից չբավարարված միամիտ մարդկանց դժգոհությունն օգտագործել և տանել դեպի հակահեղափոխական ռևանշի», - նշում է Գարեգին Չուգասզյանը:
Հանդիպման վերաբերյալ այլ մանրամասներ՝ տեսանյութում:
12:41 02/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴադարեցրե՛ք կեղծ անկախության ինքնախաբեությունը. Սասնա Ծռեր
17:33 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնընդունելի ենք համարում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշումը. Սասնա ծռեր
10:00 26/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍատարում ենք Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգորի Սահակյանին. Սասնա Ծռեր
10:11 21/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատապարտում ենք Հայկ Մարտիրոսյանի և Արթուր Գրիգորյանի նկատմամբ հետապնդումների փորձերը. Սասնա Ծռեր
11:25 15/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԱմուլսարը Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության փորձաքարն է. Սասնա Ծռեր
13:39 08/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախում ռոումինգի և ինտերներտ ծառայությունների սակագների նվազեցման հայտարարության վերաբերյալ. Սասնա Ծռեր
13:17 05/08/2019  |  ՄեկնաբանությունՍասնա Ծռեր Արցախյան կուսակցությունը հորդորում է Նիկոլ Փաշինյանին այսօր հրապարակում մերժել նախկիններին
17:55 01/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԱպրիլյան պատերազմի հերոսների շիրմաքարերի պղծումը հնարավոր էր բացառել. Սասնա Ծռեր

Гарегин Чугасзян немного приподнял завесу тайны над встречей с Николом Пашиняном 09/06/2019   16:10  |  Лента новостей
По инициативе всеармянской партии «Сасна црер» руководящие члены партии Жирайр Сефилян и Гарегин Чугасзян вчера встретились с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, чтобы обсудить политическую ситуацию в Армении.
По словам Гарегина Чугасзяна, в прошедшей встрече нет ничего странного, более того, в дальнейшем такие встречи будут более интенсивными.
Как сообщает пресс-служба партии, они представили Николу Пашиняну обеспокоенность полсилы в связи с вопросом суверенитета, карабахским конфликтом, экологическими проблемами, судебно-правовой реформой и т.д.
Однако, по словам Чугасзяна, самый важный вопрос - это угроза контрреволюционного реванша, о котором они говорили.
“Мы видим, что реваншистские силы, которые пока представляют собой отдельные ее притоки, пытаются консолидироваться под новым флагом, ставя перед собой новую идеологическую задачу. Это нас беспокоит. Они могут использовать недовольство наивных людей, которые не удовлетворены скоростью  достижениями революционных результатов, и подбить их на контреволюционный реванш", - сказал он.