Լիպեցկի շրջանի երկնքում բախվել է երկու Су-34 ինքնաթիռ 09/06/2019   14:54  |  Արտակարգ պատահարներ
Ուրբաթ օրը Լիպեցկի շրջանի երկնքում բախվել է երկու Су-34 կործանիչ- ռմբակոծիչ ինքնաթիռ՝ օդաչուների սխալների պատճառով: Այս մասին է ՏԱՍՍ-ին հաղորդել տարածաշրջանի ուժային կառույցներում աղբյուրը:
«Երկու ինքնաթիռների բախումը Լիպեցկի շրջանում տեղի է ունեցել օդաչուների մեղքով, այժմ դեպքի մանրամասները պարզում է հատուկ հանձնաժողովը, որը, մասնավորապես, կորոշի յուրաքանչյուր անձնակազմի մեղքի աստիճանը (մեկ Su-34- ի անձնակազմը բաղկացած է հրամանատարից և շտուրմանից) »: - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Նա ավելացրել է, որ իրավիճակը դասակարգվում է որպես ինքնաթիռի վնասվածքով լուրջ պատահար: «Օդանավերից մեկը շատ լուրջ է վնասվել և պետք է վերականգնվի արդյունաբերության ուժերով: Երկրորդ ինքնաթիռը վնասվել է ավելի փոքր չափով, այն կարող է վերականգնվել օդանավակայանում», - ասել է գործակալության զրուցակիցը՝ նշելով, որ «օդաչուները հնարավոր է ստիպված կլինեն փոխհատուցել վնասը»:
17:41 03/09/2019  |  Արտակարգ պատահարներՇերեմետևո օդանավակայանում բախվել են «Աէրոֆլոտ»-ի և «Royal Flight»-ի ինքնաթիռները
21:52 30/08/2019  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում խորտակվել է ռուսաստանյան զբոսաշրջիկներով զբոսանավը
21:28 26/08/2019  |  ԱնցուդարձՆորապսակները մահացել են հարսանիքից հաշված րոպեներ անց
14:45 26/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱլավերդիում վթարի ենթարկված 11-ամյա աղջկա վիճակը ծայրահեղ ծանր է
17:35 25/08/2019  |  Միջազգային լրահոսԲրիտանական օդանավակայաններում կհանեն հեղուկների տեղափոխման արգելքը՝ 3D սկաներների շնորհիվ
21:00 23/08/2019  |  Արտակարգ պատահարներՕրվա ընթացքում վթարային վայրէջք է կատարել Ural Airlines- ի արդեն երկրորդ ինքնաթիռը
21:48 20/08/2019  |  Արտակարգ պատահարներԶԼՄ-ներ. Հունաստանում վթարի է ենթարկվել ռուսաստանցի ուղևորներով ուղղաթիռը

Два истребителя-бомбардировщика Су-34 столкнулись в небе над Липецкой областью 09/06/2019   15:08  |  Чрезвычайное просшествие
Два истребителя-бомбардировщика Су-34 столкнулись в пятницу в небе над Липецкой областью из-за ошибок летчиков, сообщает ТАСС со ссылкой на источник в силовых структурах региона.
"Столкновение в Липецкой области двух самолетов произошло по вине пилотов, сейчас в подробностях аварии разбирается специальная комиссия, которая, в частности, будет устанавливать степень вины каждого из экипажей (экипаж одного Су-34 состоит из командира и штурмана - прим. ТАСС)", - сказал собеседник агентства.
Он добавил, что произошедшее оценивается как серьезный авиационный инцидент. "Один из самолетов поврежден очень серьезно и будет восстанавливаться силами промышленности. Второй самолет поврежден в меньшей степени, возможно его восстановление на аэродроме базирования", - сказал собеседник агентства, отметив, что "летчикам, возможно, придется возмещать причиненный ущерб".
Ранее в пятницу телеканал РЕН ТВ со ссылкой на свой источник сообщил, что два Су-34 столкнулись из-за потери визуального контакта. По данным канала, ведущий ударил ведомого законцовкой крыла в кабину, при попытке отвернуть самолеты столкнулись еще раз. При этом в двигатель одной из машин попали обломки.
Экипажи истребителей-бомбардировщиков после инцидента смогли посадить оба самолета на аэродром.
16:35 05/09/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВоенный вертолет Ми-8 разбился под Саратовом
10:46 04/09/2019  |  Международные новостиНайдены тела пилотов разбившегося на Ставрополье штурмовика - СМИ
16:20 03/09/2019  |  Чрезвычайное просшествиеШтурмовик Су-25УБ потерпел крушение на Ставрополье
12:43 16/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеСамолет рухнул на жилой дом в Чечне
12:14 28/06/2019  |  Международные новостиМАК назвал причину авиакатастрофы Ан-148 «Саратовских авиалиний» в Подмосковье
11:35 27/06/2019  |  Чрезвычайное просшествиеПассажир снял на видео жесткую посадку самолета в Бурятии
09:08 27/06/2019  |  Чрезвычайное просшествиеПассажирский самолет потерпел крушение в Бурятии(Видео)
15:31 16/05/2019  |  Чрезвычайное просшествиеНазвана новая версия авиактастрофы в Шереметьево
09:32 15/05/2019  |  Чрезвычайное просшествиеСпециалисты восстановили полную картину катастрофы самолета SSJ-100 в Шереметьево
13:06 10/05/2019  |  Международные новостиПродюсер телеграм-канала Mash задержан за подделку документов ради информации о крушении самолета SSJ-100