Երբ դիրքորոշում կկայացնեն, որ դա կապվում է Ռ. Քոչարյանի հետ, կներկայացնենք իրավական պատասխան. Փաստաբանը՝ դատախազության ուսումնասիրության մասին 09/06/2019   14:17  |  Քրեական խրոնիկոն
Դատախազությունում իրենց աշխատանքն են կատարում։ Թող ուսումնասիրեն այն, ինչ ուզում են։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս կարծիքը հայտնեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը։
Ավելի վաղ Դատախազության հանրային կապերի բաժնից տեղեկացրել են, որ դատախազությունն ուսումնասիրում է Պողոս Պողոսյանի ՝ 18 տարի առաջ տեղի ունեցած սպանության վերաբերյալ բրիտանացի Սթիվեն Նյուտոնի հայտնած տեղեկությունները։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ՝ լրատվամիջոցների հետ զրույցում, Սթիվեն Նյուտոնը պատմել էր, որ ականատես է եղել, թե ինչպես է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թիկնազորը սրճարանի զուգարանում ծեծելով սպանել Պողոս Պողոսյանին։
Հովհաննես Խուդոյանը հրաժարվեց մեկնաբանել, սակայն նկատեց. «Երբ դիրքորոշում կհայտնեն, որ դա կապվում է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, արդեն այդ դիրքորոշմանը կներկայացնենք իրավական պատասխան։ Այնի, ինչը որ հասարակության մեջ է քննարկվում, մեր խնդիրը չէ»,-ասաց Հ. Խուդոյանը։
Հիշեցնենք, որ Պողոս Պողոսյանը սպանվել էր 2001 թվականի սեպտեմբերի 25-ին, ըստ մամուլի հրապարակումների, «Առագաստ» սրճարանում արած «Պրիվետ, Ռոբ» արտահայտության համար։ Ռ.Քոչարյանի թիկնապահը այդ գործով դատապարտվել է։
12:59 06/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազությունն ուսումնասիրում է Պողոս Պողոսյանի սպանության վերաբերյալ ականատեսի պատմածները
17:32 04/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն այս պահին դեռ չի կարող մեկնաբանել ՍԴ-ի որոշումը
15:06 31/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հույս հայտնում՝ կհաղթի արդարությունը, եւ կշարունակեք Ձեր ազգանպաստ գործունեությունը». Արկադի Ղուկասյանը շնորհավորել է Քոչարյանի տարեդարձը
14:02 31/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մաղթում եմ շուտ ազատում». Արթուր Աբրահամը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանի տարեդարձը (տեսանյութ)

Адвокат Кочаряна прокомментировал сообщения об изучении Прокуратурой рассказа очевидца об убийстве Погоса Погосяна 09/06/2019   15:00  |  Криминальная хроника
Адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна прокомментировал сообщение о том, что Прокуратура изучает рассказ очевидца об убийстве 18-летней давности.
“Прокуратура выполняет свою работу. Пусть изучают все, что хотят”, - сказал в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” адвокат экс-президента Армении Ованнес Худоян.
Ранее в пресс-службе надзорного ведомства заявили, что в Прокуратуре изучают сведения, предоставленные британцем Стивеном Ньютоном по поводу  совершенного 18 лет назад убийства Погоса Погосяна в одном из ереванских кафе.
Напомним, несколько дней назад британец Стивен Ньютон в беседе с журналистами рассказал, что видел, как телохранители второго президента Армении Роберта Кочаряна забили до смерти Погоса Погосяна в туалете кафе.
Ованнес Худоян отказался от комментариев. При этом он добавил: ”Когда будет высказана позиция о том, что это связывают с Робертом Кочаряном, тогда последует правовой ответ на данную позицию. То, что обсуждается в обществе, - не наша проблема”, - сказал Худоян.
Напомним, Погос Погосян был убит 25 сентября 2001 года. Согласно публикациям в прессе, его убили из-за высказывания Привет, Роб“, произнесенного в столичном кафе "Арагаст". Телохранитель Роберта Кочаряна по данному делу был осужден.