28-ամյա կնոջ սպանության գործով Վրաստանի քաղաքացուն մեղադրանք է առաջադրվել. ՔԿ 09/05/2019   17:11  |  Քրեական խրոնիկոն
28-ամյա կնոջ օրերս տեղի ունեցած սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել Վրաստանի քաղաքացու։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ ՔՕ-ի 104-րդ հոդվածի 1-ին և 177-րդ հոդվածի 1-ին մասերով։ Դրանք են` ապօրինաբար դիտավորությամբ մեկ ուրիշին կյանքից զրկելը և ուրիշի գույքի զգալի չափերով գաղտնի հափշտակությունը։
Քննչական կոմիտեից մեզ հայտնեցին, որ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան` մեղադրյալի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն հայտնել է, որ սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 12:00-ին, Ոստիկանությունում Երևան քաղաքի բնակչից ահազանգ էր ստացվել այն մասին, որ Բրյուսովի փողոցում գտնվող շենքի բնակարաններից մեկում կնոջ դի կա՝ բռնության հետքերով և վնասվածքներով:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ենթադրյալ հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել էր Վրաստանի Հանրապետության՝ 34-ամյա քաղաքացի: Նրա անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել էին սպանվածին պատկանող բջջային հեռախոսը և բանկային քարտեր:

Гражданину Грузии предъявлено обвинение в убийстве молодой женщины в Ереване - СК 09/05/2019   17:25  |  Криминальная хроника
Гражданину Грузии предъявлено обвинение в убийстве 28-летней женщины, сообщили “ФактИнфо” в пресс-службе Следственного комитета Армении.
Ему инкриминируют часть 1 статьи 104(“Убийство”) и часть 1 статьи 177(“Кража”) Уголовного кодекса Армении.
В СК сообщили, что в суд подано ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что 2 сентября в 12:00 от жителя Еревана в Полицию поступило сообщение о том, что в одной из квартир на улице Брюсова обнаружено тело женщины со следами насилия.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(“Убийство”) Уголовного кодекса РА.
По подозрению в совершении предполагаемого преступления был задержан 34-летний гражданин Грузии. При личном досмотре у него обнаружили сотовой телефон и банковские карты, принадлежащие убитой.