Արմեն Գեւորգյանը դատի է տվել իշխող խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին ու փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանին. պահանջում է, որ ներողություն խնդրեն 09/03/2019   13:50  |  Դատական ռեպորտաժներ
Ազգային անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար, ՀՀ երկրորդ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանը հայցադիմում է ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանի եւ փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Դատալեքս դատական տեղեկատվական համակարգից։
Ա.Գեւորգյանը պահանջում է, որ պատգամավորն ու փաստաբանը հերքեն վիրավորանք և զրպարտություն համարվող տեղեկությունները, հրապարակային ներողություն խնդրեն և փոխհատուցեն՝ պատճառված բարոյական վնասի համար, ինչպես նաեւ արձանագրվի իր անմեղության կանխավարկածի խախտումը։
Հայցադիմումի պատճառ է դարձել օգոստոսի 7–ին տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանի հնչեցրած մտքերը առ այն, որ հստակ տեղեկություններ կան, որ հենց Ռոբերտ Քոչարյանի աշխատակազի ղեկավարն է ներգրավված եղել, մասնակցել կոռուպցիոն գործընթացներին։
Իսկ Արուսյակ Ջուլհակյանը, խոսելով այդ տարիներին քաղաքացիների զանգվածային ունեզրկումներին, կաշառքներ ստանալու, կառավարության կողմից հակասահմանադրական որոշումներ ընդունելու մասին, հայտարարել է, որ այդ ամենն իրականացվել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանի կոորդինացիայի ներքո։
Հայցադիմումը դատարաում մուտք է եղել երեկ՝ սեպտեմբերի 2–ին եւ մակագրվել Երեւան քաղաքի դատարանի դատավոր Արթուր Ստեփանյանին։
11:51 02/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Անշրջելի ու հաղթական պատմություն». Արմեն Գևորգյան
12:41 19/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմեն Գեւորգյանի գույքի կալանքի հարցով Դատախազության բողոքը մերժվեց

Армен Геворкян подал в суд на депутата от правящей фракции Арусяк Джулакян и адвоката Мушега Шушаняна 09/03/2019 14:25 | Судебный репортаж
Бывший секретарь Совета национальной безопасности Армении, руководитель аппарата второго президента РА Армен Геворкян подал в суд иск против депутата парламента от правящей фракции “Мой шаг” Арусяк Джулакян и адвоката Мушега Шушаняна. Об этом “ФактИнфо” стало известно из сообщения на портале судебной информационной системы “Даталекс”.
Геворкян требует, чтобы депутат и адвокат опровергли сведения, считающиеся оскорблением и клеветой, принесли публичные извинения и возместили причиненный моральный ущерб. Помимо этого, Геворкян требует, чтобы зафиксировали нарушение его презумпции невиновности.
Причиной подачи иска стали озвученные адвокатом Мушегом Шушаняном в ходе состоявшейся 7 августа пресс-конференции мысли “о наличии четких сведений о том, что именно руководитель аппарата экс-президента Армении Роберта Кочаряна был вовлечен и участвовал в коррупционных процессах”.
А Арусяк Джулакян, говоря “о массовой экспроприации имущества граждан в те годы, взяточничестве, принятии правительством антиконституционных решений”, заявила, что “все это было осуществлено под координацией руководителя аппарата президента Армена Геворкяна”.
Исковое заявление поступило в суд накануне, 2 сентября, и завизировано на имя судьи ереванского суда Артура Степаняна.