ՔԿ-ն հաստատեց. «Օրսիս Արմս» ընկերության ներկայացուցիչը հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել 08/26/2019   16:51  |  Քրեական խրոնիկոն
Զենքերի մատակարարման մրցույթի չեղարկման գործով  2019թ. օգոստոսի 17-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ծառայության նկատմամբ պետի կամ պաշտոնատար անձի անփույթ վերաբերմունք, ՀՀ ՔՕ 376-րդ հոդվածի 1-ին մաս։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։
Վերջինս հայտնեց, որ ՀՀ-ում գրանցված, ռեզիդենտ հանդիսացող «Օրսիս Արմս» ընկերության ներկայացուցիչ, ՀՀ փաստաբանների պալատի փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանը հաղորդում է ներկայացրել՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության կողմից ռազմամթերքի խոշոր խմբաքանակ ձեռք բերելու նպատակով, փակ պարբերական մրցույթին մասնակցելու իրենց հայտը գնահատող հանձնաժողովի կողմից կեղծ պատճառաբանություններով մերժելու վերաբերյալ։
«ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ՀԿԳ քննության վարչությունում հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով ՀՀ ՔՕ 376-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ»,-ասաց Նաիրա Հարությունյանը՝ ավելացնելով, որ քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է։
Նշենք, որ «Риа Новости»-ն գրել էր, որ Հայաստանում քրեական գործ է հարուցվել՝ զենքի մատակարարման մրցույթի չեղարկման դեպքի առթիվ։
16:08 26/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՉեղարկվել է զենքի մատակարարման մրցույթը.ռուսական կողմը վիճարկում է
12:33 26/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Էլարդ» ընկերության ընտրության մոտեցումը եղել է շատ խիստ․ ՔԿ պաշտոնյա
11:04 24/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊարզաբանում՝ 3D հոլովակի պատրաստման վերաբերյալ
14:59 14/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Այվազյանը նշանակվել է ՔԿ նախագահի տեղակալ
15:17 06/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեխաների նկատմամբ հանցագործությունների դեպքերով առաջին կիսամյակում ՔԿ վարույթում քննվել է 209 գործ
11:53 01/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիի նախկին քաղաքապետի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել. ՔԿ-ն ո՛չ հաստատեց, ո՛չ հերքեց
13:18 09/07/2019  |  ՄեկնաբանությունՔննչական կոմիտեն Ամուլսարում փորձաքննության վերջնական եզրակացությունը կստանա հուլիսի վերջին
11:52 09/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿ-ն ավարտել է ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը

В СК Армении прокомментировали сообщения об уголовном деле из-за срыва тендера на поставку оружия из России 08/26/2019   19:12  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено 17-го августа текущего года "о халатном отношении к службе" из-за отмены тендера на поставку вооружения. Об этом "ФактИнфо" сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она сообщила, что представитель зарегистрированной в Армении, являющейся резидентом компании “Орсис Армс”,  адвокат Палаты адвокатов РА Александр Сирунян подал заявление по поводу отклонения оценочной комиссией заявки компании на участие в закрытом периодическом тендере с целью закупки крупной партии боеприпасов Министерством обороны РА. Согласно его заявлению, причины, по которым заявка была отклонена, были фиктивными.
"По материалам, подготовленным в Управлении по расследованию особо важных дел Главного военного следственного управления (ГВСУ) Следственного комитета РА на основании указанного заявления, возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 376 ("Халатное отношение к службе") УК Армении. Предварительное следствие продолжается", - заявила Наира Арутюнян.
Отметим, что ранее РИА Новости сообщило, что в Армении возбудили уголовное дело "о халатном отношении к службе" из-за срыва тендера на поставку оружия.
00:14 19/03/2019  |  Лента новостейВ Минобороны Армении объяснили, почему не участвует в учениях НАТО в Грузии