«Սպայկա»-ի՝ պետությանը պատճառված վնասը հասել է 10 մլրդ դրամի. վերականգնվել է 1 մլրդը 08/13/2019   12:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կատարված վերահաշվարկների արդյունքում, որը դեռևս վերջնական չէ, այս պահի դրությամբ «Սպայկա» ընկերության կողմից պետությանը պատճառված վնասը կազմում է մոտ 10 միլիարդ դրամ, որից պետբյուջե է վերականգնվել դեռևս 1 միլիարդ դրամ։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Էդվարդ Հովհաննիսյանը։
«Ընկերության վերաբերյալ քրեական գործով նախաքննությունը դեռևս շարունակվում է։ Միջոցներ են ձեռնարկվում ընկերության կողմից պետությանը պատճառած վնասի չափն ամբողջությամբ պարզելու ուղղությամբ», - ավելացրեց ՊԵԿ նախագահի տեղակալը։
14:28 09/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպայկա»-ում և «Առինջ մոլ»-ում շարունակվում են ստուգումները
13:45 15/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպայկա» -ի տնօրենը նախաքննական մարմնին է ներկայացրել նոր ճշգրտված հաշվետվություն
12:54 04/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ‹‹Սպայկա ››-ի տնօրենը ազատ է արձակվել երեկ երեկոյան՝ 1մլդ դրամ վճարելուց հետո

В КГД Армении озвучили примерный размер причиненного компанией “Спайка” ущерба государству 08/13/2019   13:34  |  Лента новостей
Размер ущерба причиненного компанией “Спайка” государству, по результатам проведенного пересчета(пока еще неокончательного), к этому моменту составляет порядка 10 миллиардов драмов. Об этом на пресс-конференции во вторник, 13 августа, сообщил заместитель председателя Комитета государственных доходов Армении Эдвард Ованнисян.
По его словам, из вышеупомянутой суммы в госбюджет в качестве возмещения поступило пока 1 млрд. драмов.
“Предварительное следствие по уголовному делу в отношении компании продолжается. Предпринимаются меры по уточнению размера причиненного государству ущерба в полном объеме”, - добавил замглавы КГД.