Բարենպաստ իրավիճակ է՝ Քոչարյանի քաղաքականությամբ զբաղվելու համար. Սողոմոնյան (տեսանյութ) 07/29/2019   13:57  |  Քաղաքական
Քոչարյանը քաղաքականության մեջ է՝ անկախ նրանից բանտում է, թե ոչ։  Մտածել, որ այդպիսի մարդուն հնարավոր է ապօրինի կալանքով ստիպել հրաժարվել իր մտադրություններից ուղղակի միամտություն կլինի:
Այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը՝ պատասխանելով ‹‹Փաստինֆո››-ի հարցին,թե ինչպե՞ս է պատկերացնում Քոչարյանն իր  քաղաքական գործունեությունը կալանավայրում: Նա միաժամանակ հույս հայտնեց, որ երկրորդ նախագահը երկար չի մնա «ճաղերի հետեւում»
Նա նշեց, որ Քոչարյանի քաղաքականությամբ զբաղվելու մտադրությունները ոչ մի գրամով չեն փոխվել, ինքը զբաղվելու է քաղաքականությամբ, բայց թե ինչ չափով, ինչ ձևով՝  ինքը կորոշի և  միգուցե նաև իրավիճակը կթելադրի:
Սողոմոնյանն ընդգծեց, որ հիմա բարենպաստ իրավիճակ է  Քոչարյանի քաղաքական գործունեություն ծավալելու համար:
‹‹Այս ընթացքում համոզվեցի, որ մենք շատ լավ քաղաքական դերակատարներ ունենք, ունենք բարձր պրոֆեսիոնալներ, հասարակական, քաղաքական, պետական գործիչներ, որոնք չեն վախենում հետապնդվել իշխանությունների կողմից››,-ասաց գրասենյակի ղեկավարը:
Խոսելով Քոչարյանի բանտային պայմանների մասին՝ Սողոմոնյանն ասաց, որ նա սովորական, նորմալ պահման պայմաններում է, և ինքը պայմանների հետ կապված Քոչարյանից բողոք չի ստացել:
11:59 29/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎիկտոր Սողոմոնյանը վերահաստատում է՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ իրականացվում է վենդետա
15:51 27/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԼրատվամիջոցներին տուգանում են քաղաքական դրդապատճառներով. Անժելա Թովմասյան
12:20 24/07/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանը գնացել է դատարան. Դատախազը կներկայացնի բողոքը
10:20 23/07/2019  |  Մամուլ«Չենք ամաչում, որ Քոչարյանի հեռուստատեսությունն ենք». Հարություն Հարությունյանը՝ 5-րդ ալիքի «նավասելյեի» մասին. «Հրապարակ»
11:36 19/07/2019  |  ՀարցազրույցՌոբերտ Քոչարյանի գործով ընդհանուր իրավասության դատարանը պետք է սպասի միջազգային կառույցների եզրակացությանը. Արա Ղազարյան
09:40 19/07/2019  |  ՄամուլՔոչարյանի պաշտպանը կպաշտպանի՞ աներոջը. Արամ Օրբելյանի աներոջ նկատմամբ հարուցվել է քրգործ. «Ժամանակ»
15:56 18/07/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՔոչարյանի գործով ՍԴ-ն դիմում է ՄԻԵԴ և Վենետիկի հանձնաժողով. ՍԴ

Сложилась благоприятная ситуация для политической деятельности Кочаряна, считает глава офиса экс-президента 07/29/2019   14:24  |  Политика
Второй президент Армении Роберт Кочарян в политике, независимо от того находится он в тюрьме или на свободе, заявил руководитель офиса экс-главы государства Виктор Согомонян на пресс-конференции в понедельник, 29 июля.
“Наивно думать, что такого человека можно заставить отказаться от своих намерений, незаконно удерживая его под стражей”, - заявил Согомонян в ответ на вопрос корреспондента “ФактИнфо”, как Кочарян представляет свою политическую деятельность в заключении.
В то же время он выразил надежду на то, что второй президент не останется “за решеткой” надолго. Он отметил, что планы Кочаряна заняться политикой ни на йоту изменились, но в какой степени и формате решит он, а может статься, что ситуация продиктует.
Согомонян подчеркнул, что сейчас сложилась благоприятная ситуация для того, чтобы Кочарян развернул политическую деятельность.
“За это период я убедился в том, что у нас есть хорошие политические акторы, профессионалы высокого класса, общественные, политические, государственные деятели, которые не боятся преследований со стороны власти”, - заявил глава офиса второго президента.
Говоря об условиях содержания Кочаряна в тюрьме, Согомонян заявил, что он содержится в обычных, нормальных условиях, и что он не получал жалоб от экс-президента по этому поводу.