ՊԵԿ-ը շարունակում է «Սպայկա»-ի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալ. Նախապես հնչեցված թվերը ավելանում են 07/25/2019   12:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս փուլում «Սպայկա» ընկերությանը և ընկերության պաշտոնատարներին մի փոքր ազատ ենք թողել, որպեսզի զբաղվեն ընկերության բնականոն աշխատանքով,սակայն դա չի նշանակում, որ մենք հետ ենք գնացել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։ Վերջինս ավելացրեց, որ քննությունը շարունակվում է։
«Սպայկա» -ի տնօրենը նախաքննական մարմնին է ներկայացրել նոր ճշգրտված հաշվետվություն
«Անընդհատ տեղեկություններ ենք ստանում  մեր գործընկեր երկրներից։ Աշխատում ենք լրացուցիչ փաստեր ձեռք բերելու ուղղությամբ», - ասաց Դավիթ Անանյանը՝ ընդգծելով, որ տարանջատել են «Սպայկա»-ի այսօրվա գործունեությունը և նախկինում կատարած գործողություններին քրեաիրավական գնահատական տալը, որպեսզի չվնասեն ընկերության բնականոն աշխատանքը։
ՊԵԿ նախագահը նկատեց, որ նախապես հնչեցված 7 մլրդ, 8 մլրդ թվերը գնալով ավելանում են։
Հիշեցնենք, որ «Սպայկա» -ի տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ հարկերը, տուրքերը կամ պարտադիր այլ վճարումները վճարելուց չարամտորեն խուսափելը, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով: Ապրիլի 8-ին նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը, իսկ մայիսի 3-ին դատախազի որոշմամբ փոխվեց նրա խափանման միջոցը, քանի որ   Դավիթ Ղազարյանը պատրաստակամություն էր հայտնել համագործակցել նախաքննական մարմնի  հետ  եւ  վճարել էր 1 մլրդ ՀՀ դրամ գումար՝ որպես մասնակի փոխհատուցում, հարցաքննվել։
15:39 09/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՇոուբիզնեսի ներկայացուցիչներն անձնական նամակով կհրավիրեն ՊԵԿ
14:28 09/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպայկա»-ում և «Առինջ մոլ»-ում շարունակվում են ստուգումները
13:42 01/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրիում մաքսատուն ունենալը կտեւի տարիներ
18:31 20/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արգենտինայի դեսպանին
09:16 20/06/2019  |  ՄամուլԴավիթ Անանյանը ուրախ է՝ ազատվեց վերադասի «աչք ու ականջից». «Հրապարակ»
15:25 07/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՃիշտ չէ նորը գրելու ընթացքում չունենալ ընթացիկ հարկային օրենսդրություն.ՊԵԿ նախագահ
09:41 05/06/2019  |  ՄամուլԴավիթ Անանյան-Ատոմ Ջանջուղազյան հակասության «զոհը». ՊԵԿ նախագահի եղբայրը աշխատանքից ազատվել է. «Ժամանակ»
14:03 16/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Անանյանն անդրադարձել է ՀԴՄ սարքերի տեխնիկական սպասարկման պայմանագրերի հարցում ՊԵԿ մասնագետների կողմից ուղղորդումների լուրերին

Глава КГД Армении: мы получаем дополнительные сведения о компании "Спайке", цифры растут 07/25/2019   13:15  |  Лента новостей
Председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян после заседания правительства в четверг  сообщил журналистам, что ранее озвученные ранее цифры касательно компании "Спайка" растут.Директор компании “Спайка” представил следствию отчет с новыми уточненными данными "В данный момент компании и ее официальным лицам предоставили немного свободы, чтобы они занимались организацией деятельности компании в штатном режиме. Однако это не означает, что мы отступили”, - сказал Ананян журналистам.
Он сообщил, что следствие продолжается.
“Мы постоянно получаем сведения от наших стран-партнёров.  Работаем над получением дополнительных  фактов”, - сказал Ананян.
Он подчеркнул, что  они разграничили сегодняшнюю деятельность “Спайки” и процесс дачи уголовно-правовой оценки предыдущей деятельности компании, чтобы не навредить работе компании.
Глава КГД отметил, что ранее озвученные цифры в 7 млрд, 8 млрд драмов растут.
Напомним, директору компании “Спайка” Давиду Казаряну было предъявлено обвинение по части 2 статьи 205(“Уклонение от уплаты налогов, пошлин или иных обязательных платежей”) УК Армении. 8-го апреля в отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. 3 мая по решению прокурора ему изменили меру пресечения, поскольку выразил готовность  сотрудничать со следствием.
Казарян выплатил 1 млрд. драмов в качестве частичной компенсации и был допрошен. Он вышел на свободу из УИУ “Нубарашен” в тот же день, 3 мая.