Ռոբերտ Քոչարյանը գնացել է դատարան. Դատախազը կներկայացնի բողոքը 07/24/2019   12:20  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Վերաքննիչ դատարանում սկսվել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի վերաբերյալ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի կայացրած որոշման դեմ դատախազության կողմից բերված բողոքի քննությունը։
Դատախազն այսօր կներկայացնի իր բողոքը։ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ նիստին ներկա է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Նախորդ անգամ նիստը հետաձգվել էր դատախազի չներկայանալու պատճառով։ Վերջինս պատճառաբանել էր, որ այդ ժամին պետք է մասնակցի մեկ այլ գործի քննությանը։
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հուլիսի 30-ին, Ռ․ Քոչարյանին մեղադրանք առաջադրելուց 4 օր անց, կալանք է դրվել նրա ինչպես գույքի, այնպես էլ բանկային հաշիվների վրա: Հունիսի 7-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մասնակի բավարարել էր պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի ներկայացրած բողոքը՝ արձանագրելով Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքների խախտում:
10:20 23/07/2019  |  Մամուլ«Չենք ամաչում, որ Քոչարյանի հեռուստատեսությունն ենք». Հարություն Հարությունյանը՝ 5-րդ ալիքի «նավասելյեի» մասին. «Հրապարակ»
11:36 19/07/2019  |  ՀարցազրույցՌոբերտ Քոչարյանի գործով ընդհանուր իրավասության դատարանը պետք է սպասի միջազգային կառույցների եզրակացությանը. Արա Ղազարյան
09:40 19/07/2019  |  ՄամուլՔոչարյանի պաշտպանը կպաշտպանի՞ աներոջը. Արամ Օրբելյանի աներոջ նկատմամբ հարուցվել է քրգործ. «Ժամանակ»
15:56 18/07/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՔոչարյանի գործով ՍԴ-ն դիմում է ՄԻԵԴ և Վենետիկի հանձնաժողով. ՍԴ

Роберт Кочарян присутствует на заседании Апелляционного суда по вопросу об аресте имущества 07/24/2019   12:41  |  Суд по делу второго президента РА
Апелляционный суд Армении приступил к рассмотрению жалобы Прокуратуры на вынесенное судьей Анной Даниелян решение  относительно ареста, наложенного на имущество второго президента РА Роберта Кочаряна.
Прокурор сегодня представит свою жалобу. Как передает корреспондент “ФактИнфо”, на слушаниях присутствует экс-президент Армении Роберт Кочарян. Предыдущее судебное заседание было отложено из-за неявки прокурора, который обосновал свое отсутствие намеченным на тот же час участием в судебном заседании по другому делу.
Напомним, 30-го июля 2018 года, спустя четыре дня после предъявления Роберту Кочаряну обвинения, был наложен арест как на его имущество, так и на банковские счета.
7-го июня суд общей юрисдикции Еревана под председательством Анны Данибекян частично удовлетворил жалобу адвокат экс-президента Ованнеса Худояна, констатировав нарушение прав Роберта Кочаряна.