Փաշինյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Զելենսկուն՝ Ռադայի ընտրություններում հաղթելու կապակցությամբ 07/22/2019   15:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն և նրա կուսակցությանը՝ Ուկրաինայի Ռադայի ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ։  Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորանքը հրապարակել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում՝ ուկրաիներեն։
«Շնորհավորում եմ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն և «Ժողովրդի ծառա» կուսակցությանը՝ Ուկրաինայի խորհրդարանի ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ։ Վստահ եմ, որ նոր խորհրդարանն ու կառավարություն կշարունակեն բարեփոխումների ճանապարհն էլ ավելի մեծ ջանքերով և հայ-ուկրաինական համագործակցության նոր հնարավորություններով»,- գրել է վարչապետը։

Пашинян поздравил Зеленского с победой на выборах в Раду 07/22/2019   16:40  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил президента Украины Владимира Зеленского и его партию с победой на выборах в Раду.
Никол Пашинян опубликовал поздравление в своем микроблоге в Twitter на украинском языке.
“Поздравляю президента Украины Владимира Зеленского и партию “Слуга народа” с победой на выборах в парламент Украины. Уверен, что новый парламент и правительство продолжат путь реформ с еще большими усилиями и новыми возможностями армяно-украинского сотрудничества”, - написал премьер-министр.
По последней информации, в Раду по итогам прошедших  21 июля выборов проходят партии "Слуга народа", "Оппозиционная платформа - За жизнь" (ОПЗЖ), "Европейская солидарность", "Батькивщина" и "Голос",