Եթե Ռոբերտ Քոչարյանը քաղբանտարկյալ է, ուրեմն ես իրավունք ունեմ ՀՀ զինված ուժերը, տանկերը մտցնել Երևան. Փաշինյան 07/17/2019   20:48  |  Քաղաքական
Բոլոր նրանք, ովքեր ասում են, որ Ռոբերտ Քոչարյանը քաղբանտարկյալ է, նշանակում է ասում են, որ ես այսօր իրավունք ունեմ ՀՀ զինված ուժերը, տանկերը մտցնել Երևան և ցանկացած ընդդիմադիր դրսևորում տանկերի թրթուրների տակ ճզմել, իսկ եթե իրավունք չունեմ, ուրեմն Ռոբերտ Քոչարյանը չի կարող քաղբանտարկյալ լինել: Այսօր «Ազատության» հետ հարցազրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց, իր  համար կարևոր և էական չի, թե առաջին ատյանի, վերաքննիչ, վճռաբեկ դատարանը, ՍԴ-ն բովանդակային առումով ինչպիսի որոշում կկայացնեն այս կամ այն գործով, ամենակարևոր քաղաքական խնդիրն այն է, որ որևէ որոշում կայացնելիս այն ընդունվի ի գիտություն:

Пашинян: если Кочарян политзаключенный, то я имею право ввести ВС, танки в Ереван 07/17/2019   23:39  |  Политика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью радио "Свобода"(Азатутюн) прокомментировал утверждения о том, что второй президент РА Роберт Кочарян является политзаключенным.
"Если говорят о том, что Роберт Кочарян является политическим заключенным, то это означает, что я сегодня имею право ввести Вооруженные силы Армении, танки в Ереван и раздавить любое оппозиционное проявление под гусеницами. Если же я не имею права, то Роберт Кочарян не может быть политзаключенным", - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что для него не важно и не существенно, какое решение в содержательном плане вынесут суд первой инстанции, Апелляционный или Кассационный суды, КС  по тому или иному делу. Самая важная задача, как отметил он, чтобы при вынесении какого-либо решения оно были принято к сведению.