«Առայժմ կարգավիճակ չունեմ». Դավիթ Գրիգորյանին խուզարկել են պաշտոնեական կեղծիքի փաստի առթիվ հարուցված քրգործի շրջանակներում Aysor. am 07/17/2019   15:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի աշխատասենյակում խուզարկությունը կատարվել է պաշտոնեական կեղծիքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց հենց ինքը՝ դատավորը։
«Քրեական գործը, որի շրջանակներում կատարվել է խուզարկությունը, որևէ կապ չունի Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ քրեական գործի հետ։ Դա մեկ այլ գործ է։ Կարող եմ ընդամենը մեկ բան ասել, որ դա այլ գործ է, որը հարուցվել է պաշտոնեական կեղծիքի փաստի առթիվ», - մեզ հետ զրույցում ասաց դատավորը։
Հարցին, թե ի՞նչ կարգավիճակ ունի նա այդ քրեական գործով, Գրիգորյանը պատասխանեց. «Առայժմ ոչ մի կարգավիճակ չունեմ»։
Հետաքրքրվեցինք, թե իր կարծիքով արդյոք այս խուզարկությունը և ընդհանրապես, հարուցված քրեական գործը որևէ առնչություն կարո՞ղ է ունենալ Ռոբերտ Քոչարյանի ու մյուսների գործով իր որոշման հետ, դատավորը պատասխանեց. «Կարծում եմ՝ բոլորին էլ պարզ է»։
Ավելի վաղ Aysor.am-ին ՀՔԾ մամուլի խոսնակը տեղեկացրել էր, որ Գրիգորյանի աշխատասենյակում խուզարկությունը կատարվել էր ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, սակայն չէր հստակեցրել, թե ի՞նչ քրեական գործի մասին է խոսքը։

Обыск в кабинете судьи, освободившего Роберта Кочаряна, проведен в рамках дела о служебном подлоге - Aysor.am 07/17/2019   15:56  |  Лента новостей
Обыск в рабочем кабинете судьи суда общей юрисдикции Давида Григоряна проведен в рамках уголовного дела по факту совершения служебного подлога. Об этом Aysor.am сообщил сам судья.В Спецследственной службе Армении подтвердили информацию об обыске в кабинете судьи по делу Кочаряна«Уголовное дело, в рамках которого проведен обыск, никак не связан с уголовным делом против Роберта Кочаряна. Это другое дело. Могу сказать, что дело возбуждено по факту совершения служебного подлога», - сказал Давид Григорян.
Он заявил, что пока не имеет какого-либо статуса в рамках уголовного дела.
На вопрос, может ли обыск быть связан с его решением об освобождении бывшего президента Армении Роберта Кочаряна из-под ареста, Давид Григорян ответил: «Думаю, всем ясно».
Напомним, что ранее Специальная следственная служба Армении провела обыск в рабочем кабинете судьи Давида Григоряна.
«Обыск проведен в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела», - сказала Aysor.am пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.