ԱԱԽ քարտուղարին հանձնարարվել է Ազգային անվտանգության ռազմավարության նախագիծը մեկ տարվա ընթացքում ներկայացնել Անվտանգության խորհրդի հավանությանը 07/16/2019   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշմամբ հաստատվել են ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի ստեղծումը, հանձնախմբի անհատական կազմը և գործունեության կարգը:
Որոշման համաձայն՝ Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման նպատակով Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ղեկավարության ներքո ստեղծվում է Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնախումբ, որի անդամներն են Կառավարության անդամները (բացառությամբ ՀՀ վարչապետի և փոխվարչապետերի), ԱԱԾ տնօրենը, Ոստիկանության պետը, ԶՈւ ԳՇ պետը, ՊԵԿ նախագահը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահները, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը, ՊՎԾ պետը, ԿԲ նախագահը, ԳԱԱ նախագահը, ՀՀ ԱԽ գրասենյակի ներկայացուցիչը (հանձնախմբի քարտուղար)։
Անվտանգության խորհրդի քարտուղարին հանձնարարվել է Ազգային անվտանգության ռազմավարության նախագիծը մեկ տարվա ընթացքում ներկայացնել Անվտանգության խորհրդի հավանությանը՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ ներկայացնելու համար:
09:25 04/05/2017  |  ՄամուլՀովիկ Աբրահամյանը մերժել է ԱԱԽ քարտուղար նշանակվելու առաջարկը. «Հայկական ժամանակ»
15:15 06/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գևորգյանը վերադարձավ. Նշանակվել է ՀՀ ԱԱԽ քարտուղար
09:02 08/07/2015  |  ՄամուլԱրմեն Աշոտյանը` ԱԽ քարտուղար, իսկ Լևոն Մկրտչյանը՝ ԿԳ նախարար. «Հայկական ժամանակ»
09:16 19/05/2015  |  ՄամուլԱրմեն Աշոտյանը՝ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղա՞ր. «Իրատես de facto»
09:00 13/01/2015  |  ՄամուլԱրտաշես Գեղամյանը կնշանակվի Անվտանգության խորհրդի քարտուղա՞ր. «Հայկական ժամանակ»
09:43 19/11/2014  |  ՄամուլԱրտաշես Գեղամյանն ԱԱԽ քարտուղար նշանակվելու առաջարկ չի ստացել. «Ժողովուրդ»

Секретарю Совбеза Армении поручили в течение года разработать и представить проект стратегии нацбезопасности 07/16/2019   16:23  |  Лента новостей
Решением премьер-министра Армении утверждено создание Межведомственной комиссии по разработке стратегии национальной безопасности, личный состав комиссии и порядок ее деятельности. Об этом сообщает пресс-служба Аппарата Совета безопасности Армении.
Согласно решению, в целях разработки Стратегии национальной безопасности под руководством секретаря Совета безопасности создается Межведомственная комиссия по разработке стратегии национальной безопасности, координирующая работы по разработке стратегии, в состав которого входят члены правительства (за исключением премьер-министра и вице-премьеров), директор Службы национальной безопасности, начальник Полиции, начальник ГШ ВС, председатель Комитета государственных доходов Армении, председатели постоянных комиссий НС по внешним связям, обороне и безопасности, руководитель аппарата президента, начальник Государственной контрольной службы, председатель ЦБ РА, президент НАН РА, представитель аппарата Совбеза РА (секретарь комиссии).
Секретарю Совета безопасности было поручено в течение года разработать и представить на одобрение Совета безопасности проект Стратегии национальной безопасности для представления его в аппарат премьер-министра Армении.