ՊԵԿ-ը կանխել է 2.5կգ «ափիոն» տեսակի թմրամիջոցի տեղափոխման աննախադեպ փորձ 07/11/2019   10:49  |  Քրեական խրոնիկոն
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունն օրերս կանխել է թմրամիջոցի արտահանման հերթական խոշոր խմբաքանակը: Այս անգամ մաքսանենգները փորձել են թմրանյութը տեղափոխել փոստային առաքանու միջոցով: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության բաժնի և Արևմտյան մաքսատուն-վարչության աշխատակիցները «Զվարթնոց» օդանավակայնի «Կարգո» բեռնային համալիրում մաքսային հսկողության շրջանակում զննման են ենթարկել Իրանի քաղաքացի Ա.Հ.-ի անունից Կանադա արտահանվող սուրհանդակային առաքանին: Մաքսանենգները փոստային առաքանու միջոցով փորձել են իբր իրանական արտադրության ապրանք առաքել Կանադա, սակայն առաջին հայացքից սովորական թվացող ծանրոցը չի վրիպել վարչության աշխատակիցների տեսադաշտից: Նախապես պատրաստված թաքստոցը բացահայտվել է: Մաքսային զննման ընթացքում որպես կոմբայնի պահեստամաս հայտարարագրված առաքանում առկա մետաղական, գլանաձև երկու դետալների միջից հայտնաբերվել են 2528 գրամ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրանյութի նմանվող, մուգ շագանակագույն, սուր հոտով երկու գլանաձև զանգվածներ:
Փաստի առթիվ ՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1-րդ հոդվածի հատկանիշներով։ Օպերատիվ միջոցառումները շարունակվում են՝ հնարավոր այլ անձանց ներգրավավծության փաստը պարզելու համար:
12:41 10/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոն39-ամյա մի տղամարդու մոտ հայտնաբերել են ացետոնից պատրաստված խիմկա տեսակի թմրամիջոց
11:19 10/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը և «Էքսպերտիզ Ֆրանս» գործակալությունը խորհրդատվական ծառայության պայմանագիր են ստորագրել
17:25 04/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ է ձեռք բերել ՊԵԿ պաշտոնյան պաշտոնավարման ընթացքում
16:12 01/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատաշենի մաքսակետում հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 43կգ դեղորայք
10:54 29/06/2019  |  ՄամուլՊԵԿ-ին դատի են տալիս. «Կռիշ» չունեցողները պայքարում են իրենց իրավունքների համար. «Ժամանակ»
18:39 27/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հրապարակում է Վրաստան ժամանող քաղաքացիներին անհրաժեշտ տեղեկատվություն մաքսային ընթացակարգերի և այլ կարգավորումների վերաբերյալ
10:47 27/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ. հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 3,5 կգ դեղորայք
11:04 25/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ պատվիրակությունը մասնակցել է ՄՄ անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 31-րդ և ԱՊՀ մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի 69-րդ նիստերի աշխատանքներին

КГД Армении пресекла беспрецедентную попытку пересылки крупной партии опиума 07/11/2019   11:22  |  Криминальная хроника
Управление по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов Армении пресекла попытку пересылки очередной крупной партии наркотиков.
На сей раз контрабандисты пытались переслать наркотики посредством почтовых отправлений.
Как сообщает пресс-служба Комитета госдоходов Армении, сотрудники Управления по борьбе с контрабандой КГД и  Западного таможенного управления в грузовом комплексе ереванского международного аэропорта "Звартноц" досмотрели отправляемую в Канаду курьерскую посылку от имени гражданина Ирана.
Контрабандисты посредством почтового отправления пытались якобы  доставить продукцию иранского производства в Канаду, однако кажущаяся обычной лишь на первый взгляд посылка не ускользнула от взора сотрудников управления. Был обнаружен заранее изготовленный тайник. В ходе таможенного досмотра в посылке с товаром, задекларированным как запчасти от комбайна, среди двух металлических и цилиндрических деталей было обнаружено вещество темно-коричневого цвета с острым запахом, похожее на опиум общим весом 2528 граммов.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 267.1 УК Армении. Оперативные мероприятия продолжаются для установления факта возможной причастности к этому других лиц.