Տեղեկություն չունեմ, թե Քոչարյանի գործն այս պահին որ դատարանում է․ Կարեն Փոլադյան 07/11/2019   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Դատական դեպարտամենտի ղեկավար Կարեն Փոլադյանը տեղեկություն չունի, թե Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործն այս պահին որ դատարանում է։ Այս մասին նա հայտնեց քիչ առաջ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյո՞ք այն ուղարկվել է Առաջի ատյանի դատարան թե գտնվում է Վերաքննիչ քրեական դատարանում ․«Գործին չեմ հետեւում ընդհանրապես»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ այստեղ այսօր ընթանում է Դատավորների ընդհանուր ժողովը։
Անդրադառնալով գործի՝ մի դատական ատյանից մյուսին ուղարկելուն, Կարեն Փոլադյանն ասաց․«Մեզ համար բոլոր գործերը նույն հարթության վրա են այնքանով, որքանով մեր լիազորությունների դաշտում են, եւ եթե կա օրենքով սահմանված ժամկետ, որ պետք է փոխանցվի Առաջին ատյանի դատարան, ապա դա պետք է կատարվի»։
Կարեն Փոլադյանը նշեց, որ դատական ակտը հինգօրյա ժամկետում պետք է տրամադրվի կողմերին, ինչից հետո անմիջապես պետք է ուղարկվի դատարան։
Խոսելով ՍԴ նորընտիր դատավոր Վահե Գրիգորյանի դիմումից, Կարեն Փոլադյանն ասաց, որ դրա քննարկումը ընդհանուր ժողովի քննարկման տիրույթում է․ «Սպասեք, տեսեք՝ ինչ կասի Դատավորների ընդհանուր ժողովը»։
Հարցին՝ ի՞նչ է կարծում՝ ՍԴ-ում առկա է ճգնաժամ թե ոչ, Կարեն Փոլադյանը պատասխանեց՝ ասելով․ «Ես չեմ կարծում այդ մասին որեւէ բան»։
21:21 27/06/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՀՔԾ-ն կեղծ դրվագներ է հորինե՞լ՝ մեղադրանքը տպավորիչ դարձնելու համար
12:53 26/06/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԴատարանի այս քայլն ինչ-որ տեղ պատասխանատվությունը այլ մարմնի ուսերին դնելու ձեւ է. Հայկ Ալումյան

Карен Поладян: у меня нет сведений о том, в каком суде в данный момент находится дело Кочаряна 07/11/2019   15:52  |  Лента новостей
Руководитель судебного департамента Армении Карен Поладян не располагает сведениями о том, в каком суде в данный момент находится дело второго президента РА Роберта Кочаряна и трех высокопоставленных экс-чиновников. Об этом, как передает корреспондент “Фактинфо”, он заявил на встрече с журналистами в четверг.
В частности, журналисты попытались уточнить у него, передано ли дело в суд первой инстанции или находится в Апелляционном уголовном суде.
“Я вообще не слежу за делом”, - заявил он.
Напомним, в эти минуты в Ереване проходит Общее собрание судей.
Коснувшись передачи дела от одной судебной инстанции другой, Карен Поладян заявил: ”Для нас все дела в одной плоскости постольку, поскольку находятся в пределах наших полномочий, и, если есть установленный законом срок, в соответствии с которым оно должно быть передано в суд первой инстанции, то это надо выполнить”.
Карен Поладян отметил, что судебный акт в пятидневный срок должен быть предоставлен сторонам, после этого он немедленно направлен в суд.
Говоря об обращении недавно избранного судьи Конституционного суда Армении Ваге Григоряна, Карен Поладян заявил, что оно подлежит обсуждения в рамках Общего собрания судей. “Давайте подождем и увидим, что скажет Общее собрание судей”.
На вопрос  о том, что он думает по поводу наличия или отсутствия кризиса в КС, Карен Поладян лаконично проронил: ”Я ничего об этом не думаю”.