Հայաստանի դրական դինամիկան ստեղծել է նոր հնարավորություններ համագործակցության համար. Տուսկ 07/10/2019   13:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո հրավիրված ասուլիսում նշեց, որ Հայաստանի դրական դինամիկան ստեղծել է նոր հնարավորություններ  համագործակցության համար:
«Իմ այցելությունը փաստում է այն կարևորության, որը Եվրամիությունը վերագրում է Հայաստանի և տարածաշրջանի հետ մեր հարաբերություններին: Այսօրվա քննարկումները ընդգծեցին մեր գործընկերության համաձայնագրի արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը։ Սա հավակնոտ համաձայնագիր է, որը սատարում է Հայաստանի արդիականացմանը։ Եվրոպական միությունը կշարունակի տրամադրել տեխնիկական և ֆինանսական օժանդակություն այս համաձայնագրի իրականացման ուղղությամբ», - հաղորդմամբ՝ ասաց Դոնալդ Տուսկը:

Позитивная динамика в Армении создала новые возможности для сотрудничества - Туск 07/10/2019   14:15  |  Лента новостей
Позитивная динамика в Армении создала новые возможности для сотрудничества с Европейским союзом. Об этом заявил председатель Европейского совета Дональд Туск на пресс-конференции по итогам переговоров премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
“Мой визит свидетельствует о том, что ЕС придает важное значение отношениям с Арменией и регионом", - заявил Туск.
По его словам, в ходе сегодняшних переговоров была подчеркнута необходимость эффективной реализации соглашения о партнерстве.
“Это амбициозное соглашение, которое поддерживает модернизацию Армении. ЕС продолжит оказывать техническую и финансовую поддержку при реализации этого соглашения”, - сказал Дональд Туск.