Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Կիրիակոս Միցոտակիսին Հունաստանի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ 07/09/2019   10:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր գլխավորած կուսակցության համոզիչ հաղթանակի և Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ իմ ջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և մաղթում հաջողություն ու նորանոր ձեռքբերումներ այդ բարձր և պատասխանատու առաքելության մեջ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հունաստանի հետ ընդհանուր արժեքների, պատմական սերտ առնչությունների և երկու ժողովուրդների բարեկամության վրա խարսխված հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ Ձեր մասնագիտական բարձր ունակությունները և հեղինակությունը կնպաստեն հայ-հունական բազմաոլորտ օրակարգի խորացմանը և ընդլայնմանը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ բարեկամ Հունաստանի հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր բնագավառներում համագործակցություն զարգացնելու Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը: Հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետում: Մեր հանդիպումը հնարավորություն կընձեռի ուրվագծելու երկկողմ արդյունավետ համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները:
12:35 08/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Հայաստանի և Սինգապուրի վարչապետների հանդիպումը. ստորագրվել են երկկողմ մի քանի պայմանագրեր
09:30 08/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը սինգապուրյան Temasek Holdings հիմնադրամի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է տեխնոլոգիական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները
13:54 06/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ
13:32 06/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ԵՊՀ վիետնամցի շրջանավարտներին հրավիրել է Երևան
12:29 06/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը վիետնամցի գործարարների հետ քննարկել է Հայաստանում ներդրումային տարբեր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները
10:45 06/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Վիետնամի Ազգային ժողովի նախագահ Նգույեն Թխի Քիմ Նգան հետ

Пашинян поздравил Мицотакиса с избранием на пост премьера Греции и пригласил его в Армению 07/09/2019   13:16  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил Кириакоса Мицотакиса с избранием на пост премьер-министра Греческой Республики
“В связи с убедительной победой возглавляемой Вами партии на парламентских выборах и Вашим избранием на пост премьер-министра Греческой Республики направляю Вам свои теплые и искренние поздравления и желаю успехов и новых достижений в этой высокой и ответственной миссии”, - говорится в поздравительном послании, опубликованном на сайте главы правительства.
Пашинян отметил, что Армения придает большое значение основанным на общих ценностях, тесных исторических связях и дружбе двух народов отношениям с Грецией.
Уверен, что Ваши высокие профессиональные способности и авторитет будут способствовать углублению и расширению многоотраслевой армяно-греческой повестки. Пользуясь случаем, подтверждаю приверженность правительства Армении развитию сотрудничества с дружественной Грецией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Приглашаю Вас посетить Армению в удобное для Вас время. Наша встреча даст возможность наметить пути дальнейшего развития эффективного двустороннего сотрудничества”, - отмечается в послании.