Վրաստանում ողբերգական վթարի զոհ են դարձել ՀՀ քաղաքացիներ. «Mercedes»-ը բախվել է արգելապատնեշին և բռնկվել 07/07/2019   10:31  |  Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 7-ին, ժամը 08:10-ին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 06։00-ի սահմաններում Թբիլիսի-Սենակ-Լեսելիձե ավտոճանապարհի 100-րդ կմ-ին «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է արգելապատնեշին և բռնկվել։
Ավտոմեքենայից դուրս հայտնաբերվել են քաղաքացիների դիերը, իսկ տուժածները հոսպիտալացվել են Քարելիի ԲԿ։ Զոհերն ու տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են:
ԱԻՆ-ից «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ ավտոմեքենայից դուրս հայտնաբերվել են քաղաքացիների դիերը, իսկ տուժածները հոսպիտալացվել են Քարելիի ԲԿ։ Զոհերն ու տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են:
Զոհվել է ՀՀ երեք քաղաքացի, տուժել՝ հինգը: Տուժածներից մեկին տեղափոխել են Գորի քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են ծանր, իսկ մյուսներին՝ Թբիլիսի քաղաքի ԲԿ, որտեղ նրանցից մեկի վիճակը գնահատվել է ծայրահեղ ծանր, մյուսներինը՝ միջին ծանրության:
11:27 27/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Ն.Զարյան և Գրիբոյեդով փողոցների խաչմերուկում. կա տուժած
23:13 26/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՈղբերգական վթար` Ճամբարակ-Սևան ավտոճանապարհին. վարորդը մահացել է
14:30 26/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին
15:46 23/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան-Մեղրի ավտոճանապարհին «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը ու բռնկվել. կան տուժածներ

"Mercedes" попал в страшное ДТП в Грузии: погибли трое граждан Армении, еще пятеро пострадали 07/07/2019   13:13  |  Чрезвычайное просшествие
Трагические ДТП с участием граждан Армении произошло в Грузии.
7-го июля, в 08:10, из Департамента ЧС МВД Грузии поступила информация о том, что примерно в 06:00 на 100-ом километре трассы Тбилиси-Сенаки-Леселидзе автомобиль марки "Mercedes" врезался в ограждение и загорелся.
Погибшие и пострадавшие - граждане Армении.
Как сообщили “ФактИнфо” в МЧС Армении, за пределами автомобиля были обнаружены тела граждан.
Сообщается, что пострадавшие госпитализированы в медцентр Карели.
Погибли три человека, пострадали пятеро. Одного из пострадавших доставили в медцентр города Гори. Врачи оценивают его состояние как тяжелое. Другие пострадавшие были госпитализированы в медцентр города Тбилиси, где состояние одного из них оценили как крайне тяжелое, а остальных – средней тяжести.
Как сообщил министр здравоохранения Армени Арсен Торосян, что по его поручению замглавы Минздрава РА Ованнес Арутюнян отправляется в Грузию, чтобы на месте ознакомиться с состоянием здоровья пострадавших, организовать их лечение, а также перевезти их в Ереван с случае необходимости.