Բակո Սահակյանը հանդիպել է Հայաստանի 5-րդ միջազգային բժշկական համագումարի մասնակիցների հետ 07/01/2019   17:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 1-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի 5-րդ միջազգային բժշկական համագումարի մի խումբ մասնակիցների հետ:
Ինչպես  հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախում առողջապահության զարգացման, այս ոլորտում Հայաստանի եւ Սփյուռքի հետ համագործակցությանն առնչվող տարբեր հարցեր:
Նշանակալի այս միջոցառման մեկնարկն Արցախում Նախագահը համարել է խորհրդանշական եւ կարեւոր իրադարձություն մեր հանրապետության կյանքում:

Президент Арцаха встретился с участниками 5-го Международного медицинского форума Армении 07/01/2019 18:02 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 1 июля встретился с группой участников 5-го Международного медицинского форума Армении.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены разные вопросы, касающиеся развития здравоохранения в Арцахе, сотрудничества с Арменией и Диаспорой в данной сфере.
Старт этого значимого мероприятия в Арцахе президент назвал символичным и важным событием в жизни республики.