Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամները չեն մասնակցելու այսօրվա դատական նիստին 06/25/2019   11:44  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամները չեն մասնակցելու այսօրվա դատական նիստին, հայտնում են պաշտպանական խմբից։
«Այսօր, ժամը 16։00-ին ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ Արմեն Դանիելյանի, պետք է հրապարակի ՀՀ Գլխավոր դատախազության կողմից բողոքարկված՝ ՀՀ երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը  փոփոխելու և Սահմանադրական դատարան դիմելու եւ վարույթը կասեցնելու վերաբերյալ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշումների վերաբերյալ որոշումը։
Հաշվի առնելով, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը թույլ չի տվել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին ներկայացնել իրենց դիրքորոշումները և, կոպտորեն ոտնահարելով մրցակցային դատավարության սկզբունքը, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ դատական ակտ կայացնելու, հայտարարում ենք, որ ո՛չ նախագահ Քոչարյանը, ո՛չ Պաշտպանական խմբի անդամները, ի նշան բողոքի, չեն մասնակցելու այսօր կայանալիք նիստին», - նշված է Քոչարյանի խմբի տարածած հայտարարության մեջ։

Адвокаты Роберта Кочаряна в знак протеста не примут участия в заседании Апелляционного суда 06/25/2019 12:09 | Суд по делу второго президента РА
Адвокаты второго президента Армении не примут участия в сегодняшнем заседании суда. Об этом сообщает адвокатская группа.
Адвокаты напоминают, что сегодня в 16:00 Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна должен огласить решение по жалобам Генеральной прокуратуры на решения суда общей юрисдикции Еревана об изменении избранной в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна меры пресечения, а также обращении в Конституционный суд и приостановлении производства.
“С учетом того, что Апелляционный уголовный суд не позволил адвокатам Роберта Кочаряна представить свою позицию и, грубо поправ принцип состязательности судопроизводства, удалился в совещательную комнату для вынесения судебного акта, заявляем, что ни президент Кочарян, ни члены адвокатской группы в знак протеста откажутся от участия в предстоящем сегодня заседании”, - отмечается в заявлении.