Ոստիկանները կեղծ 5000-անոցներ իրացնողների են հայտնաբերել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 06/19/2019   12:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության և Արաբկիրի բաժնի ծառայողները, ձեռնարկելով օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներ, տեղեկություններ էին ստացել, որ Երևանի բնակիչ 42-ամյա և Արմավիրի մարզի Երասխահուն գյուղում ապրող 34-ամյա տղամարդիկ կեղծ փողեր են պատրաստում և իրացնում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանություն։
Նրանք վերցվեցին ոստիկանների օպերատիվ տեսադաշտ։ Տեղեկությունների իսկությունը պարզելու միջոցառումներին միացան ոստիկանության օպերատիվ ծառայությունների աշխատակիցներ, կազմակերպվեցին դարանակալումներ և օպերատիվ նկարահանումներ։ Քրեական հետախույզները քողարկված հետևեցին նրանց շարժին։
Տեսանկարահանումից հստակ երեևում է, որ միրգ գնող տղամարդը վաճառողին տալիս է ակնհայտ կեղծ 5000-անոց, ինչից հետո վաճառողը սկսում է հետապնդել նրան, բայց ոչ շատ երկար։ Դարանակալած ոստիկանները տղամարդուն բռնում են ու կեղծ թղթադրամ իրացնելու կասկածանքով բերման ենթարկում ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։
Բերման ենթարկվածի խուզարկությամբ հայտնաբերվեց 5000 դրամ անվանական արժեքով 9 հատ կեղծ թղթադրամ, որոնք առգրավվեցին ու փաթեթավորվեցին։ Հետագա միջոցառումներով ոստիկանները պարզեցին, որ նա հայտնաբերված կեղծ փողը անվանական արժեքից մի քանի անգամ էժան գնել է Երասխահուն գյուղի 35-ամյա մի բնակչից։ Տեղեկությունը փոխանցվեց ոստիկանության Արմավիրի բաժին։ Արդյունքում ոստիկանների օպերատիվ տեսադաշտում հայտնված մյուս անձն էլ հայտնաբերվեց ու բերման ենթարկվեց։
Հարուցվեց քրեական գործ, որի շրջանակներում խուզարկություններ կատարվեցին նրանց բնակարաններում։ Հայտնաբերվեցին տպելու սարքավորումներ և հատուկ թղթեր, որոնք նույնպես առգրավվեցին։
Բերման ենթարկված անձինք ձերբակալվել են։
Հանգամանքները քննությամբ պարզվում են։
18:56 18/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության բաժնում է գտնվում 5 քաղաքացի
12:20 18/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԽուլիգանություն «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում, այնուհետև ոստիկանության բաժնում
11:08 18/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎնասել են «շտապօգնության» մեքենան. կա բերման ենթարկված
12:13 15/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունն անփաստարկ է որակում կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչության պետի տեղակալի կողմից տնտեսվարողներից կաշառք պահանջելու մասին լուրը
19:05 14/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱղվեսի ձագեր վաճառելու տեղեկության հետքերով
09:32 14/06/2019  |  ՄամուլՈստիկանության համակարգում սպասվում են լուրջ կրճատումներ և փոփոխություններ. «Փաստ»

В Ереване двое мужчин попались на сбыте фальшивых денег (Видео) 06/19/2019 13:54 | Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила о задержании двух мужчин, подозреваемых в изготовлении и сбыте фальшивых банкнот.
Как сообщает пресс-служба Полиции, в изготовлении и реализации фальшивых 5000-ных банкнот подозреваются 42-летний житель Еревана и 34-летний мужчина, проживающий в селе Ерасхаун Армавирской области.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий, сотрудники полиции получили информацию о производстве и сбыте фальшивых денег и предприняли меры, в частности провели оперативную видеосъемку, проследив за их передвижением.
Полиция опубликовала на своем сайте видеокадры, на которых видно, как мужчина покупает фрукты и передает продавцу очевидно фальшивую 5-тысячную купюру, после чего продавец пускается за ним в погоню, но ненадолго.
Сидящие в засаде полицейские задержали мужчину и доставили его в Центральное отделение Полиции по подозрению в сбыте фальшивых банкнот. При досмотре у одного из задержанных было обнаружено и изъято 9 фальшивых банкнот номиналом 5 тысяч драмов.
Полицейские установили, что он приобрел банкноты у жителя села Ервасхаун по цене в несколько раз ниже номинала. Информация была передает в арабкирский отдел. В результате оказавшегося в поле зрения правоохранителей мужчину также разыскали и доставили в полицейский отдел.
"Возбуждено уголовное дело, в рамках которого были проведены обыски в их квартирах. Там были найдены типографское оборудование и специальная бумага, которые также были изъяты. Назначен ряд экспертиз, обстоятельства дела изучаются. Назначены экспертизы. Обстоятельства устанавливаются", - отмечается в сообщении.