06/18/2019   21:36  |  Միջազգային լրահոս Ստամբուլում Վրաստանի և Ռուսաստանի քաղաքացիների միջև տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն. երկու մարդ մահացել է Ռուսաստանի և Վրաստանի քաղաքացիները կրակոցներով և դանակահարությամբ զուգորդված զանգվածային ծեծկռտուք են սարքել Ստամբուլի Հենչթուրք փողոցի վրա: Այս մասին հաղորդել է Rusturkey կայքը: Ականատեսների...
06/18/2019   21:30  |  Միջազգային լրահոս Սիցիլիայում մաֆիայի հետ կապ ունենալու կասկածանքով ձերբակալվել է ավելի քան 30 մարդ Իտալիայի Ֆինգվարդիայի աշխատակիցները (երկրի ֆինանսների նախարարության ուժային ստորաբաժանում) ձերբակալել են Սիցիլիայի մաֆիական խմբավորման հետ կապ ունեցող 31 կասկածյալ: Այս մասին հաղորդել է ANSA...
06/18/2019   21:22  |  Միջազգային լրահոս NYT- ի լրագրողը հայտարարել է Ռուսաստանի գծով Թրամփի խորհրդականի հրաժարականի մասին Թրամփի վարչակազմի՝ Ազգային անվտանգության խորհրդի Ռուսաստանի և Եվրոպայի հարցերով ավագ պաշտոնյա Ֆիոնա Հիլլը օգոստոսի վերջին կթողնի իր պաշտոնը: Այս մասին հայտարարել է The New York Times...
06/18/2019   20:50  |  Հարցազրույց Այս իշխանությունն իր ամբարտավանությամբ, կիսագրագիտությամբ ու գոռոզությամբ ռեկորդակիր է. Աշոտյան (տեսանյութ) Խորհրդարանական մանդատ չունենալը ՀՀԿ-ին չի խանգարելու դիրքավորվել որպես թիվ 1 ընդդիմադիր ուժ Հայաստանի քաղաքական կյանքում,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:...
06/18/2019   20:39  |  Արտակարգ պատահարներ Ողբերգական վթար Ստեփանակերտում Ստեփանակերտում տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հետեւանքով մահացել է 25-ամյա երիտասարդ։ Արցախի ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է. «Սույն թվականի հունիսի 18-ին, ժամը 07:20-ի...
06/18/2019   19:29  |  Քաղաքական Գագիկ Ծառուկյանը դարձյալ չի ներկայացել հարցաքննության. ՔԿ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանն այսօր չի ներկայացել նախաքննական մարմին՝ հարցաքննության։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ տեղեկացրեց Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության...
06/18/2019   18:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Ոստիկանության բաժնում է գտնվում 5 քաղաքացի Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Շենգավիթի բաժնի դիմաց այս պահին իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է։ Բաժնի դիմաց են հավաքված Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ հանդես եկող ցուցարարները, ովքեր սպասում են...
06/18/2019   18:53  |  Քրեական խրոնիկոն Ոստիկանության ուժեղացված ծառայությունը մարզերում․ բաժիններ են բերվել «օրենքով գողեր» /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/ ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանի հանձնարարականի համաձայն՝ ոստիկանության մարզային ստորաբաժանումների ծառայողները հունիսի 15-ին և 16-ին իրականացրել են ուժեղացված ծառայություն՝ հասարակական կարգի...
06/18/2019   18:51  |  ԼՐԱՀՈՍ «Նաիրիտ» գործարանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ հայտարարություն 2019թ. հունիսի 18-ին «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցների կողմից կազմված համակարգման խմբի անդամների (Կարեն Իսրայելյան, Կարեն Միրզոյան, Հովիկ Հախինյան, Անահիտ Մանուկյան, Արփի Թագոյան,...
06/18/2019   18:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Մեկնարկել են մարտական հրաձգությամբ զորավարժություններ Հունիսի 18-ին, ՀՀ ԶՈՒ ՀՕՊ զորքերում հակաօդային պաշտպանության համակարգի ամբողջական ընդգրկմամբ մեկնարկած զորավարժությանը զուգահեռ, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ՀՕՊ ստորաբաժանումների...

06/18/2019   18:21  |  Из жизни Питон целиком проглотил крокодила в Австралии Мужчина заметил животных во время спуска на каяке вдоль горы Маунт-Айза.
06/18/2019   18:05  |  Интересно знать Ученые нашли объяснение грусти в глазах собак Ученые выяснили, что трогательный взгляд появился у собак в процессе естественного отбора как стратегия общения с людьми.
06/18/2019   18:03  |  Криминальная хроника Россияне и грузины устроили перестрелку на почте в Стамбуле: один погибший, несколько раненых Сообщается, что инцидент произошел при попытке ограбления почты.
06/18/2019   17:26  |  Суд по делу второго президента РА Инцидент произошел на заседании суда по делу Кочаряна(Видео) Спор произошел между адвокатами и судьей на заседании Апелляционного уголовного суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех высокопоставленных эк-чиновников.
06/18/2019   16:59  |  Лента новостей Ваге Григорян избран судьей Конституционного суда Армении Национальное Собрание Армении одобрило кандидатуру Ваге Григоряна на должность судьи Конституционного суда.
06/18/2019   16:46  |  Криминальная хроника Экс-губернатор Сюника попал в поле зрения правоохранителей Экс-губернатор Сюника сорвал реализацию инвестиционных программ.
06/18/2019   16:29  |  Суд по делу второго президента РА Судья по делу Кочаряна отказался брать самоотвод Судья Апелляционного уголовного суда Армении Армен Даниелян на заседании по делу второго президента Армении и трех бывших высокопоставленных экс-чиновников отказался брать самоотвод.
06/18/2019   16:04  |  Криминальная хроника Армянина на Урале приговорили к шести годам колонии за мошенничество с арендой жилья Чкаловский районный суд Екатеринбурга назначил Армену Чолахяну наказание в виде шести лет лишения свободы с отбыванием в исправительной колонии общего режима.
06/18/2019   15:36  |  Лента новостей В парламенте Армении проходит голосование по кандидатуре на пост судьи КС Президент Армении Армен Саркисян на сей раз выдвинул на этот пост кандидатуру Ваге Григоряна.
06/18/2019   15:24  |  Лента новостей Мхитар Айрапетян прекращает полномочия главы армянской делегации в ПА “Евронест” Мхитарян свое решение объяснил грядущим ростом занятости.