Բողոքի ակցիաներ Վերաքննիչ դատարանի առաջ 06/14/2019   10:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վերաքննիչ դատարանի առջև բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն ու ընդդիմախոսները:
Հիշեցնենք, որ այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ տեղի է ունենալու Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով Դատախազության բողոքների քննությունը:
Դատախազությունը բողոքարկել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի` գործը կասեցնելու և ՍԴ ուղարկելու, ինչպես նաև` Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ստորագրությամբ փոխարինելու մասին որոշումները։
Հունիսի 12-ին դատական նիստը հետաձգվել էր, քանի որ գործով մեղադրյալ Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը, և Սեյրան Օհանյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը միջնորդել էին, որ իրենց լիարժեք տրամադրվեն գործի նյութերն ու փաստաթղթերը։
Միջնորդություն էր ներկայացրել նաև Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը, որովհետև պարզ էր դարձել, որ գործի նյութերը 5 հատորով ավելացել են, և պաշտպանի խոսքով` իրենց ժամանակ է պետք` դրանց ծանոթանալու համար։

Акция протеста проходит перед зданием Апелляционного суда, где пройдут слушания по делу Кочаряна 06/14/2019   10:49  |  Лента новостей
Перед зданием Апелляционного суда проходит две акции с участием сторонников второго президента Армении Роберта Кочаряна и противников его освобождения.
Напомним, сегодня Апелляционный уголовный суд перед председательством судьи Армена Даниеляна продолжит рассмотрение жалоб Генеральной прокуратуры по уголовному делу в отношении второго президента Армени Роберта Кочаряна и трех высокопоставленных экс-чиновников.
Суд 12 июня отложил слушания ввиду того, что адвокат Карен Межлумян, защищающий в суде интересы обвиняемых по делу Юрия Хачатурова и Сейрана Оганяна ходатайствовал о предоставлении материалов и документов по делу в полном объеме.
Ходатайство также представил адвокат второго президента Армении Айк Алумян, поскольку стало  известно об увеличении материалов дела еще на 5 томов. По словам адвоката, им необходимо на ознакомление с ними.