Ռոբերտ Քոչարյանը` դատավորին. «Ձեր յախան թափ տվեք այս գործից, սրանից լավ հոտ չի գալիս» (տեսանյութ) 06/14/2019   17:38  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր կրկին հորդորեց դատավորին ինքնաբացարկ հայտնել:
«Ձեր յախան թափ տվեք այս գործից, սրանից լավ հոտ չի գալիս, իրոք, լավ հոտ չի գալիս այս ամեն ինչից։ Այս գործը կարելու, սարքելու համար մարդիկ հետագայում պատասխանատվության են ենթարկվելու շատ փիս», դատարանում հայտարարեց Ռ.Քոչարյանը` դիմելով վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանին:
Նշենք, որ այս պահին Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ քննարկվում է վերջինիս ինքնաբացարկ հայտնելու մասին հերթական միջնորդությունը:
Այս անգամ ինքնաբացարկ է հայտնել ոչ միայն պաշտպանական կողմը, այլ նաեւ` տուժող, ինչին միացել են նաեւ դատախազները:
Ռ.Քոչարյանը դիմելով դատավոր Արմեն Դանիելյանին ասաց, որ վատ է զգում, որ իր նշանակած դատավորի նկատմամբ նման բացասական վերաբերմունք է ձևավորվել:
‹‹Տարիների ընթացքում համակարգում լինելով այսպիսի համբավ ձեռք բերելը լավ բան չէ: Այս գործը Ձեր թափի գործը չէ››,-ասաց Քոչարյանը:

Роберт Кочарян – судье: стряхните с себя это дело, оно дурно пахнет(Видео) 06/14/2019   18:00  |  Суд по делу второго президента РА
Второй президент Армении Роберт Кочарян на сегодняшнем заседании суда вновь призвал судью заявить о самоотводе.
"Стряхните с себя это дело. Оно дурно пахнет. Действительно, все это ничего хорошего не сулит. За фабрикацию этого дела люди в будущем будут призваны к ответственности, очень строго", - заявил Роберт Кочарян, обращаясь к судье Апелляционного уголовного суда Армену Даниеляну.
Отметим, в данный момент Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна рассматривает очередное ходатайство об отводе судьи.
На сей раз о самоотводе судьи ходатайствуют не только сторона защиты, но и потерпевшая сторона. К прошению присоединились и прокуроры.
Роберт Кочарян, обращаясь к суде Армену Даниеляну, заявил, что чувствует себя плохо из-за сформировавшегося негативного отношения к назначенному им судье.
“Обретение такой славы за годы пребывания в системе не есть хорошо. Это дело не вашего калибра", - сказал Кочарян.