Բակո Սահակյանն ու Հայկ Մարությանը քննարկել են Երեւանի եւ Արցախի մայրաքաղաքի ու շրջանների համագործակցության հարցեր 06/13/2019   18:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 13-ին ընդունել է Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորությամբ:
Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Երեւանի եւ Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաքի ու շրջանների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Երեւանի քաղաքապետարանի անմիջական մասնակցությամբ Արցախում կյանքի են կոչվել տարբեր ծրագրեր՝ կարեւոր ու պահանջված համարելով փոխգործակցության բարձր մակարդակի պահպանումը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, ԱՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха встретился с делегацией мэрии Еревана 06/13/2019   21:08  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 13 июня принял делегацию мэрии Еревана во главе с мэром Айком Марутяном.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Ереваном и столицей и районами Республики Арцах.
Глава государства подчеркнул, что при непосредственном участии мэрии Еревана в Арцахе были осуществлены разные программы, отметив важность и востребованность сохранения высокого уровня взаимодействия.
Во встрече приняли участие мэр Степанакерта Сурен Григорян, министр культуры и молодежи Лерник Ованнисян, другие должностные лица.