Թիվ 46 երթուղու կարգազանց վարորդը չի ունեցել վարորդական իրավունքի վկայական. Ոստիկանություն 06/11/2019   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 10-ին համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որտեղ երթուղային տաքսու ուղևորը ծխելու համար վիճում է վարորդի հետ:
Տեսանյութն ուսումնասիրվել է ոստիկանությունում, ինչի արդյունքում հունիսի 11-ին նշված երթուղային տաքսին հայտնաբերվել է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Պարզվել է, որ վարորդը չի ունեցել համապատասխան կարգի վարորդական իրավունքի վկայական: Տրանսպորտային միջոցը տեղափոխվել է հատուկ պահպանվող տարածք, որտեղ օրենքով սահմանված կարգով վարչական իրավախախտում կատարելու համար արձանագրություններ են կազմվել վարորդի նկատմամբ տրանսպորտային միջոցը վարելու ընթացքում ծխելու և առանց համապատասխան կարգի վարորդական իրավունքի վկայականի տրանսպորտային միջոցը վարելու համար, իսկ տրանսպորտի շահագործման պատասխանատուի նկատմամբ՝ համապատասխան կարգի վարորդական իրավունքի վկայական չունեցողին տրանսպորտային միջոցը հանձնելու համար:
10:50 11/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀամայնքային ոստիկանները հայտնաբերեցին Հնդկաստանի հետախուզվող քաղաքացուն
14:31 10/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊարգևատրման արարողություն ՀՀ ոստիկանությունում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
16:58 08/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության հերթական ուժեղացված ծառայությունը Երևանում․ բերման են ենթարկվել բազմաթիվ օրինախախտներ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
16:35 07/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության ծառայողներն օպերատիվ խմբերով շրջել են ողջ Երևանով (տեսանյութ)
19:29 06/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխատանքային խորհրդակցություն ոստիկանությունում /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
15:44 06/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները ապօրինություններ են բացահայտել Սյունիքի Խնձորեսկ գյուղում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
16:44 04/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Հարությունյանի հետ կապված միջադեպի մասնակիցներից մեկը բերման է ենթարկվել ոստիկանություն
13:34 04/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են Չեխիայի քաղաքացու նկատմամբ կատարված ավազակությունը. կան ձերբակալվածներ
15:51 31/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում նորաբաց այգու արձանը վնասելու դիտավորություն չի եղել. ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել
19:23 30/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔրեական հետախույզները կեղծ համարանիշով «Տոյոտա Լենդ Կրուզեր» են հայտնաբերել

Полиция Армении заинтересовалась видеокадрами инцидента в маршрутке и выяснила новые подробности 06/11/2019   14:56  |  Лента новостей
Полиция Армении изучила появившуюся накануне в Сети видеозапись инцидента в маршрутном такси, где пассажир спорит с водителем.Вчерашний инцидент в ереванской маршрутке закончился увольнением водителяКак сообщает пресс-служба Полиции Армении, по итогам проверки выяснилось, что находившийся за рулем микроавтобуса мужчина не имел водительского удостоверения соответствующей категории.
Транспортное средство доставлено на специально охраняемую территорию, где в установленном законом порядке за совершение административного правонарушения составлен протокол на водителя за курение при управлении автомобилем и без наличия у него водительских прав соответствующей категории.
Протокол составлен и в отношении ответственного за эксплуатацию транспортного средства за выдачу автомобиля лицу, не имеющему водительских прав соответствующей категории.