Արթուր Դանիելյանը ձերբակալվել է. սա քաղաքական հետապնդում է. Կոնստատին Տեր-Նակալյան 06/10/2019   15:35  |  Քրեական խրոնիկոն
Արթուր Դանիելյանը ձերբակալվել է. սա քաղաքական հետապնդում է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթացի հետ զրույցում ասաց «Ադեկվադ» կուսակցության նախաձեռնող խմբի անդամ  Կոնստատին Տեր-Նակալյանը։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ ոստիկանները «Ադեկվադ»-ի գրասենյակից  Արթուր Դանիելյանին տարան ձեռնաշղթաներով, ինչի վերաբերյալ տեսագրությունը տարածվել է համացանցում։
Կ.Տեր-Նակալյանը փաստեց, որ ոստիկանները գրասենյակ են մուտք գործել առանց թույլտվության։ Ըստ նրա՝ նա ձերբակալվել է վարչապետի հասցեին սպառնալիքներ հնչեցնելու համար։
Մեր այն դիտարկմանը, որ ըստ ոստիկանության Ա.Դանիելյանը ոչ թե ձերբակալվել է, այլ բերման է ենթարկվել՝ նա պնդեց, որ Ա.Դանիելյանը ձերբակալվել է. գրասենյակից տարել են ձեռնաշղթաներով։

Артура Даниеляна задержали, это политическое преследование - Константин Тер-Накалян 06/10/2019   15:43  |  Криминальная хроника
Основателя партии “Адеквад” Артура Даниеляна задержали; это политическое преследование. Об этом “ФактИнфо” заявил член инициативной группы “Адеквад” Константин Тер-Накалян.
Напомним, полицейские немногим ранее подвергли приводу основателя партии “Адеквад” Артура Даниеляна. Его вывели из офиса партии в наручниках.  Видео с привода появилось в Сети.
По словам Тер-Накаляна, полицейские вошли в здание без разрешения. Он отметил, что Даниеляна задержали за озвучивание угроз в адрес премьер-министра.