Հակառակորդի գնդակից զինծառայող Սիփան Մելքոնյանի մահվան համար իրականացվել են պատժիչ գործողություններ.Հայ զինվորները կխրախուսվեն 06/10/2019   11:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդի կրակից զոհված զինծառայող Սիփան Սերժիկի Մելքոնյանի մահվան համար ձեռնարկվել են պատժիչ գործողությունններ, որոնք իրականացրած զինծառայողները կխրախուսվեն։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը բարձր պարգևատրման է ներկայացրել հակառակորդի կրակից զոհված զինծառայող Սիփան Սերժիկի Մելքոնյանի մահվան համար պատժիչ գործողություն իրականացրած զինծառայողներին, ովքեր բարձր որակով են կատարել առաջադրանքը»,- նշված է գրառման մեջ։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 31-ի լույս հունիսի 1-ի գիշերը  ադրբեջանական զինուժը խախտելով հրադադարը արձակել է շուրջ 2350 կրակոց, որոնց մեծ մասը դիպուկահար հրացաններից և խոշոր տրամաչափի զինատեսակներից: Արդյունքում՝ հունիսի 1-ին՝ ժամը 07:30-ի սահմաններում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Սիփան Սերժիկի Մելքոնյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը, զորակցություն հայտնելով զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հայտարարել էր, որ հակառակորդի սադրանքն անպատասխան չի մնալու, իսկ հետևանքները լինելու են ցավոտ:

Армянские военнослужащие провели карательную операцию после гибели Сипана Мелконяна 06/10/2019 11:25 | Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян представил к высокой награде военнослужащих, осуществивших карательную операцию за гибель военнослужащего Сипана Мелконяна, погибшего в результате произведенного противником выстрела. Об этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь Минобороны Армени Арцрун Ованнисян.
"Военнослужащие на высоком уровне выполнили поставленную перед ними задачу", - написал он.Минобороны Арцаха: провокация Азербайджана не останется без ответа, а последствия будут болезненными1 июня около 07.30 в результате произведенного азербайджанскими ВС выстрела смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Сипан Сержикович Мелконян 2000 года рождения, проходивший срочную службу в одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на юго-восточном направлении (Мартуни).