Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքնները քննող հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը տեղի կունենա այսօր 06/04/2019   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքնները քննող հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը տեղի կունենա այսօր, որի ժամանակ կհստակեցվի հանձնաժողովի օրակարգը։ Այս մ՞ասին այսօր լրագրողներին ասել է ՀՀ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Կարապետյանը։
«Քննելու ենք Ապրիլյան պատերազմի հետ կապված հանրությանը հուզող բոլոր հարցերը», - ասել է Կարապետյանը՝ նշելով, որ անհրաժեշտության դեպքում կկանչվի նաեւ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Որևէ մեկին կանչելու կաշկանդվածություն չունենք՝ ներկա, թե նախկին։ Քննելու ենք ամբողջ գործընթացը։ Եթե անհրաժեշտություն լինի Սերժ Սարգսյանին հրավիրել, ապա կհրավիրենք։ Հիմա ենթադրություններով չխոսենք», - հայտարարել է Կարապետյանը։ Ավելին՝ նա նշեց, որ անհրաժեշտության դեպքում հանձնաժողովը կաշկանդված չի լինի հրավիրել նաև Արցախի Հանրապետության պաշտոնյաների։
«Կարծում եմ՝ ԱՀ մեր գործըներները ևս շահագրգռված են Ապրիլյանի հետ կապված բոլոր հարցերի պատասխանները ստանալ։ Այս մասին նաև Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակն է հայտարարել, այստեղ որևէ խնդիր չունենք»,- ընդգծել է նաեւ ավելացրել, որ արդյունքները կներկայացվեն թույլատրելի մաքսիմալ չափով։

Комиссия по расследованию обстоятельств Апрельской войны проведет свое первое заседание 06/04/2019   13:50  |  Лента новостей
Первое заседание комиссии по расследованию обстоятельств Апрельской войны 2016 года состоится сегодня, 4 июня. В ходе заседания будет уточнена его повестка. Об этом сообщил журналистам во вторник член Постоянной комиссии НС Армении по вопросам обороны и безопасности Тигран Карапетян.
“Мы рассмотрим все волнующие общественность вопросы, связанные с Апрельской войной”, - сказал Карапетян, отметив, что при необходимости на заседание будет приглашен и третий президент Армении Серж Саргсян.
Более того, он отметил, что в случае необходимости комиссия может пригласить и должностных лиц Республики Арцах.
“Полагаю, что наши коллеги в Республике Арцах тоже заинтересованы в получении ответов на все вопросы, связанные с Апрельской войной. Об этом заявил и пресс-секретарь президента Арцаха. Каких-либо проблем здесь нет”, - подчеркнул он, добавив, что результаты будут представлены в максимально допустимых объемах.