Սամվել Բաբայանի համակիրների հետ տեղի ունեցած միջադեպով 2 անձ կալանավորվել է 06/03/2019   14:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Սամվել Բաբայանի համակիրների հետ տեղի ունեցած միջադեպով 2 անձ կալանավորվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից. «Երկու հոգու մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ՝ ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք կրելը»,-փոխանցեց Հարությունյանը։
Դատարանի որոշմամբ՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
Մեր տեղեկություններով՝ կալանավորված անձինք ազատամարտիկ Վլադիմիր Բալայանի որդին՝ Ալեքսեյ Բալայանն է եւ Քարվաճառի նախկին քաղաքապետ Ռոլանդ Այդինյանը։
Նաիրա Հարությունյանը նշեց նաեւ, որ գործով 2 անձ էլ ունի կասկածյալի կարգավիճակ։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 29-ին Սամվել Բաբայանի գրասենյակը հայտարարություն էր տարածել այն մասին, որ Սևանի մայրուղու Սևան-Մարտունի ճանապարհահատվածին արցախցիներին հայտնի բանդայի կողմից հետապնդվել են Սամվել Բաբայանի համակիրները. «Նրանց ճանապարհը փակել են և հրազենից կրակահերթ ուղղել նրանց ուղղությամբ»,-նշված էր հայտարարության մեջ։
Ավելի ուշ Քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ գործով երկու անձ ձերբակալվել է։
11:33 31/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍամվել Բաբայանի համակիրների հետ տեղի ունեցած միջադեպով երկու անձ ձերբակալվել է. Ոստիկանություն
10:14 31/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍամվել Բաբայանի համակիրների հետ տեղի ունեցած միջադեպով հարուցվել է քրեական գործ
13:01 30/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴավադրություն փնտրել պետք չէ. Արթուր Վանեցյանը՝ Սամվել Բաբայանի գրասենյակի հայտարարության մասին (տեսանյութ)

Два человека арестованы по делу об инциденте со сторонниками Самвела Бабаяна 06/03/2019   15:18  |  Криминальная хроника
Два человека заключены под стражу по делу об инциденте со сторонниками бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна. Об этом “ФактИнфо” и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“Двум лицам предъявлено обвинение по части 2 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств,совершенные группой лиц по предварительному сговору")  УК Армении”, - проинформировала она.
По решению суда в отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
По сведениям “ФактИнфо”, среди арестованных Алексей Балаян, сын ветерана азатамартика Владимира Балаяна, и бывший мэр Карвачара Роланд Айдинян.
Наира Арутюнян также отметила, что еще два человека проходят подозреваемыми по делу.
Напомним, 29 мая офис Самвела Бабаяна выступил с заявлением по поводу вооруженного инцидента.
В заявлении сообщалось, что ночью 29 мая в районе 03:30 на участке дороги Севан-Мартуни группа лиц открыла стрельбу в направлении соратников Самвела Бабаяна.