Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ղազախստան աշխատանքային այցի օրակարգում ոչինչ չի փոխվել.Վլադիմիր Կարապետյան 05/29/2019   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝  Ղազախստան աշխատանքային այցի օրակարգում ոչինչ չի փոխվել, բոլոր նախատեսված հանդիպումները կայացել և կայանում են: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով տարածված տեղեկություններին, թե ՀՀ վարչապետը ընդհատելու է Ղազախստան կատարած աշխատանքային այցը:
«Նման բան չկա: Օրակարգով նախատեսված բոլոր հանդիպումները կայացել են և ընթացքի մեջ են: Այս պահին ընթանում է Նիկոլ Փաշինյանի և Ղազախստանում ապրող հայ գործարարների հանդիպումը: Քննարկվում են տարբեր ներդրումային ծագրեր, գործարար ակտիվության հետ կապված հարցեր »,-ասաց Վլադիմիր Կարապետյանը:
Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստը վարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Վլադիմիր Կարապետյանը նշեց, որ նիստին ծրագրավորված բոլոր պայմանավորվածությունները ձեռք են բերվել, փաստաթղթերը ստորագրվել են: Հաջորդ հանդիպումը տեղի է ունենալու Երևանում՝ հոկտեմբերի 1-ին: Հանդիպումից հետո մամուլի համար հայտարարությամբ հանդես են եկել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Դրան հաջորդել է պաշտոնական ճաշը:
11:06 10/05/2019  |  ՄեկնաբանությունՆման կարգի պաշտոնյան պետք է պահպաներ անհրաժեշտ զսպվածություն. Վլադիմիր Կարապետյանն արձագանքել է Վիտալի Բալասանյանի հայտարարությանը
18:52 06/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Կարապետյանը Վրաստանում ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած թավշյա հեղափոխությունից հետո ծավալվող գործընթացները
14:51 06/05/2019Վարչապետը ԼՀԿ-ի հերքման պահանջին պատասխան կտա, երբ նպատակահարմար կհամարի. խոսնակ
12:20 06/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանի աշխատանքային այցը Թբիլիսի
15:25 19/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆ.Փաշինյանը հանձնարարել է Դավիթ Սանասարյանին՝ ապահովել «Մեղադրյալի պաշտոնավարությունը ժամանակավոր դադարեցնելու մասին» որոշման կատարումը
19:10 03/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնանկությունների պատճառը վարչապետի հանձնարարականը չկատարելն է․ պարզաբանում է Վլադիմիր Կարապետյանը
09:23 03/04/2019  |  ՄամուլՎարչապետի մամուլի խոսնակը՝ արտաքին քաղաքական հարցերի թիվ մեկ համակարգո՞ղ. «Փաստ»
10:49 12/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Կարապետյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել Դմիտրի Պեսկովի, ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և փորձագիտական շրջանակների հետ

"Ничего подобного":Карапетян опроверг информацию об изменении повестки визита Пашиняна в Казахстан 05/29/2019   15:03  |  Лента новостей
Повестка рабочего визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Казахстан не претерпела каких-либо изменений; все запланированные встречи состоялись и состоятся. Об этом в беседе с “Арменпресс” заявил пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян, комментируя появившуюся в СМИ информации о том, что глава армянского правительства прервет свой рабочий визит в Казахстан.
“Ничего подобного нет. Все запланированные встречи состоялись и находятся в процессе. В настоящее время проходит встреча Никола Пашиняна и проживающих в Казахстане армянских предпринимателей. Обсуждаются различные инвестиционные программы, вопросы, связанные с деловой активностью”, - сказал Владимир Карапетян.
Заседание Высшего Евразийского экономического совета вел премьер-министр Никол Пашинян. Владимир Карапетян отметил, что все запланированные на заседании договоренности были достигнуты, документы подписаны.
Следующая встреча состоится в Ереване 1 октября. После встречи с заявлением для прессы выступили премьер-министр Армении Никол Пашинян и председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Тигран Саркисян. За этим последовал официальный обед.