Կացնով դպրոցականի տատիկը հարձակման մեջ մեղադրել է համակարգչային խաղերը 05/28/2019   15:50  |  Քրեական խրոնիկոն
Վոլսկում անչափահասի տատիկը, որը դպրոց է եկել կացնով և հարվածել վեցերորդ դասարանի աշակերտուհու գլխին, բնութագրել է թոռանը որպես ագրեսիվ և համակարգչային խաղերի վրա ֆիքսված: Այս մասին Life-ին հայտնել է իրավապահ մարմիններում իր աղբյուրը:
Թոշակառու կնոջ խոսքերով, տղան վատ է սովորում, բայց փողոցում «թրև չի գալիս և չի խախտում ռեժիմը»: Ազատ ժամանակը նա անցկացնում է տանը՝ մոնիտորի էկրանին առջև:
«Համակարգիչներն էլ հենց  փչքցրել են նրան», - ասում է հարձակվողի տատիկը:
Կինը հիշել է, որ մի քանի տարի առաջ նա նկատել է թոռան մոտ կացինը, բայց հատուկ ուշադրություն չի դարձրել, մտածել է՝ խաղալիք է: Իսկ երեքշաբթի օրը արդեն տղան բերել է այն դպրոց և վնասել աշակերտուհիներից մեկին:
Հիշեցնենք, որ կացնով դեռահասին արդեն  ձերբակալել են: Նախնական տվյալներով, նա տարաձայնություններ է ունեցել աշակերտուհու հետ և այդ պատճառով էլ հարվածել է նրա գլխին: Աղջիկը հոսպիտալացվել է:

Российский школьник ударил шестиклассницу топором по голове 05/28/2019   16:05  |  Криминальная хроника
Бабушка подростка из Вольска, который пришёл в школу с топором и ударил по голове шестиклассницу, охарактеризовала внука как агрессивного и зацикленного на компьютерных играх, сообщает Life.ru со ссылкой на источник в правоохранительных органах.
Со слов пенсионерки, мальчик учится плохо, но по улице "не шатается и режим не нарушает". Свободное время он проводит дома, перед экраном монитора.
— Компьютеры его и испортили, — утверждает бабушка нападавшего.
Женщина вспомнила, что несколько лет назад она заметила у внука топор, но особого внимания не обратила — подумала, что игрушка. А уже во вторник он принёс его в школу и травмировал одну из учениц.
Напомним, что подростка с топором уже задержали. По предварительным данным, у него произошёл конфликт с ученицей, отчего он и ударил её по голове. Девочку госпитализировали.