Ժամը 15:00-ի դրությամբ շրջանավարտների մասնակցությամբ որևէ պատահար չի արձանագրվել 05/24/2019   16:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ճանապարհային ոստիկանության կարգախմբերը մայիսի 24-ին, ժամը 15:00-ի դրությամբ Հանրապետության ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ են տեղափոխել 106 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 43-ը մայրաքաղաքում, իսկ 63-ը մարզերում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության և լրատվության հետ կապերի վարչությոնից, 71 մեքենա վարել են անչափահասներ, իսկ մնացածը՝ տարբեր իրավախախտումների՝ մեքենայի պատուհանից կախվելու, համապատասխան փաստաթղթեր չունենալու և այլ խախտումների համար:
Մինչ այս պահը շրջանավարտների մասնակցությամբ որևէ պատահար չի արձանագրվել:
Հիշեցնենք, որ «Վերջին զանգի» միջոցառումների հետ կապված՝ ճանապարհային ոստիկանությունն այսօր ուժեղացված ծառայություն է իրականացնում հանրապետության ողջ տարածքում:
Եվս մեկ անգամ կոչ ենք անում չխախտել օրենքը: Ոստիկանությունը հետևողական է:
16:51 16/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՃանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է
18:55 03/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարորդական իրավունքի տրման գործընթացը կխստացվի` 600-ի փոխարեն 1000 հարց կլինի. ՃՈ պետ
12:51 03/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՃՈ պետը խոստացավ առավոտյան տեղադրել տաքսու նշանները. Վարորդները բացեցին ճանապարհը
18:10 02/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈւշադրությո՛ւն. մայիսի 3-ին և 4-ին փակ են լինելու փողոցներ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
18:52 19/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՃանապարհային ոստիկանությունը վարորդներին հորդորում է տուգանքների ծանուցումներին ծանոթանալ նաև azdarar.am-ից
14:06 05/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախորդ շաբաթ տուգանային հրապարակ է տեղափոխվել 334 մեքենա․ ՃՈ ուժեղացված ծառայության արդյունքները
13:50 06/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՃՈ հատուկ պահպանվող տարածքներ է տեղափոխվել 209 մեքենա
16:25 22/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը կառավարության նիստի օրակարգից հանեց ՃՈ աշխատակցի կանգնեցնելուց հետո վարորդի՝ մեքենայում մնալու նախագիծը

“Последний звонок ”: Полиция Армении отогнала более 100 автомобилей на штрафплощадки 05/24/2019   16:44  |  Лента новостей
Сотрудники Дорожной Полиции Армении по положению на 15:00 отогнали 106 транспортных средств на штрафные площадки из-за нарушений в ходе празднования "Последнего звонка". Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
На специально охраняемые площадки было доставлено 106 транспортных средств (43 - в столице, 63 – в областях республики).
При этом в 71 случае за рулем находились несовершеннолетние, остальные случаи касаются других правонарушений. До этого момента каких-либо инцидентов с участием выпускников зафиксировано не было.
В связи с мероприятия по случаю Последнего звонка Дорожная полиция несут усиленную службу на всей территории республики.
Полиция вновь призывает не нарушать закон.
17:11 26/05/2017  |  Лента новостей“Последний звонок”: число отогнанных на штрафплощадки в Армении автомобилей выросло до 67