Արթուր Վանեցյանը խորհուրդ տվեց Իոաննիսյանին հանգիստ նստել տեղը 05/24/2019   13:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը արձագանքել է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյանի հայտարարություններին:
Նշենք, որ Իոաննիսյանը հայտարարել էր, թե Արթուր Վանեցյանը մտերիմ հարաբերություններ ունի քրեական հեղինակություններ` Վստրեչի Ապերի, Թոխմախի Բաբոյի, Վովայի Արշակի հետ:
Ա.Վանեցյանն ընդգծեց, որ նման պնդումներն իրականության հետ որեւէ ընդհանուր չունեն։։
«Թոխմախի Բաբոյի հետ ես ծանոթ եմ դեռևս 1996-ից, երբ  ծառայում էի ՀՀ ԶՈՒ-ում, իսկ ինքը՝ ռազմական ոստիկանությունում: Ճանաչել եմ, ինքը եղել է սպա, ես եղել եմ զինվոր, ոչ թե մտերմություն եմ արել, այլ ուղղակի եղել է սպա, ճանաչել եմ: Հետագայում ինքն եղել է ոստիկանության համակարգի աշխատակից»,- ասաց ԱԱԾ պետը։
Անդրադառնալով Արշակ Հակոբյանին, Վանեցյանն ասաց, որ ընկերական հարաբերություններ երբեւիցե չի ունեցել նրա հետ, և հիմա էլ չունի, ճանաչել է շատ-շատ մարդկանց, բայց մտերմիկ հարաբերություններ չունի:
«Վստրեչի Ապերը՝ Արամ Վարդանյանի հետ շփվել եմ մեկ-երկու անգամ՝ գործնական: Այսինքն, ինքը կատարել է իրավախախտում, ես իրեն բերման եմ ենթարկել ԱԱԾ այն ժամակ քննչական վարչություն, բերման եմ ենթարկել՝ հարցաքննության նպատակով, այլ շփումներ ես այդ մարդկանց հետ չունեմ»,-ասաց ԱԱԾ տնօրենը:
Վանեցյանը Իոաննիսյանին խորհուրդ տվեց հանգիստ նստել տեղը և նշեց, որ  Իոաննիսյանը պատվեր ստանալուց հետո է սկսել սուտ լուրեր տարածել, որոնց տակ որևէ հիմք չկա:
15:50 22/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ քաղաքացիները գոհ են Արթուր Վանեցյանի եւ Դավիթ Տոնոյանի աշխատանքից. սոցհարցումներ
13:15 22/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպիսի «սյուրպրիզ». Ադրբեջանի հետախուզական մարմինները փորձում են Հայաստանում հետախուզություն անել. Դանիել Իոաննիսյան
13:10 22/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴանիել Իոաննիսյանը հրապարակել է զրույցից մի հատված՝ առանց նշելու, թե ով է զրուցակիցը

Артур Ванецян посоветовал Даниелу Иоаннисяну “спокойно сидеть на своем месте” 05/24/2019   15:19  |  Лента новостей
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян прокомментировал заявления председателя общественной организации "Союз информированных граждан" Даниела Иоаннисяна.
Ранее Иоаннисян заявил, что Артур Ванецян состоит в близких отношениях с криминальными авторитетами Бабо Тохмахи, Встречи Апером и Вовиным Аршаком(Аршак Акопян -начальник охраны бывшего начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна – Прим. ред.).
По словам Ванецяна, подобные утверждения не соответствуют действитльности.
“С первым познакомился еще в 1996 году, когда служил в Вооруженных силах, а он работал в Военной полиции. Он был офицером, а я солдатом, но никаких близких отношений нет; я просто знаком с ним. Впоследствии он был сотрудником Полиции", – сказалВанецян.
Что касается Аршака Акопяна, то, по словам Ванецяна, у него никогда не было с ним  дружеских отношений, и сегодня их нет. “Я знал многих, но близких отношений не было”, - добавил Ванецян.
Глава СНБ также рассказал, что пару раз общался с Арамом Варданяном (Встречи Апер).
“Он совершил правонарушения, и его тогда доставили в следственное управление СНБ для допроса”, - заявил Артур Ванецян. По его словам, других связей с этими людьми нет.
Ванецян посоветовал Иоаннисяну “спокойно сидеть на своем месте". Глава СНБ отметил, что Иоаннисян после того, как получил заказ, стал распространять недостоверные сведения, которые лишены всяких оснований.