Արտակարգ դեպք Բասենում. 59-ամյա տղամարդն սպանել է քրոջը,դանակահարել զարմիկին, ապա՝ ինքնասպան եղել 05/24/2019   11:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 24-ին՝ ժամը 6-ն անց 25-ի սահմաններում, ոստիկանության Ախուրյանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Բասեն գյուղում դանակահարություն է տեղի ունեցել։ Ահազանգին արագ արձագանքած ոստիկանության Ախուրյանի բաժնի օպերատիվ խումբը, տեղում իրականացնելով հետախուզական միջոցառումներ, պարզել է հետևյալը։
Նախնական տվյալներով` Բասենի 59-ամյա մի բնակիչ վաղ առավոտյան դանակահարել է հարևանությամբ բնակվող քրոջը, որը տեղում մահացել է, ապա դանակահարել է ննջարանում գտնված քրոջ որդուն։ 25-ամյա երիտասարդը դիմադրել է, ինչի արդյունքում քեռին հեռացել է։ Մարմնական վնասվածքներ ստացած երիտասարդը տեղափոխվել է «Գյումրի» բժշկական կենտրոն։ Ոստիկանության ծառայողներն անհապաղ որոնողական միջոցառումներ են ձեռնարկել կասկածյալին հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Որոշ ժամանակ անց տան նկուղում հայտնաբերվել է 59-ամյա տղամարդու դին։ Նա ինքնասպանություն է գործել՝ առաստաղից կախվելով։
Հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերվել է։
Ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները ձեռնարկում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ու քննչական գործողություններ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
00:19 09/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀայրը բարկացել է դստեր վրա` իրեն չլսելու համար, ապտակել, ու հիմա նրան մեղադրանք է առաջադրվել
20:59 08/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄասիսում ամուսինը ծեծել է կնոջը՝ սպիտակ տաբատ կրելու համար
12:02 18/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔաշել է կնոջ մազերից, գցել գետնին եւ բռունցքով հարվածներ հասցրել դեմքին. ընտանեկան դաժան բռնություն Արմավիրում
23:04 04/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմավիրում հայրը կացնով սպառնացել է անչափահաս դստերը
23:50 25/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՏղամարդը կրակել է նախկին զոքանչի և նրա ընկերուհու վրա և փախցրել որդուն
23:48 23/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԽմած տղամարդը ոտքով հարվածել է կնոջը
20:17 13/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄանկահասակ երեխայի լացի ձայնը կտրելու նպատակով բռունցքներով հարվածներ է հասցրել մեջքին, գլխին. Փոքրիկի դաժան սպանության մանրամասները

Жуткий инцидент произошел в Армении: мужчина убил сестру, ранил племянника и покончил с собой 05/24/2019 11:52 | Криминальная хроника
Чрезвычайный инцидент произошел сегодня в селе Басен Ширакской области Армении. Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, в 06:25 в ахурянский отдел поступило сообщение о поножовщине в селе Басен. На место отправилась оперативная группа Полиции.
По предварительным данным, 59-летний мужчина рано утром ударил ножом сестру, проживающую по соседству сестру. которая скончалась на месте, а затем ранил ножом племянника, находившегося в момент инцидента в спальной комнате.
25-летний парень оказал дяде сопротивление, после чего тот ушел. Молодой парень с ранениями был госпитализирован в медцентр “Гюмри”.
Сотрудники Полиции предприняли неотложны6е меры по розыску подозреваемого. Спустя некоторое время 59-летнего мужчину обнаружили мертвым в подвале дома. Он покончил с собой, повесившись на потолке.
"Орудие преступления(нож) обнаружено. Сотрудники Полиции и Следственногo комитета Армени предпринимают оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств произошедшего. Ведется предварительное следствие", - говорится в сообщении.