Սպանության փորձ` «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում 05/21/2019   17:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորի կողմից սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. մայիսի 19-ին՝ ժամը 10:40-ի սահմաններում, «Արթիկ» ՔԿՀ-ի դատապարտյալներից մեկը, ձևացնելով, որ  իրեն վատ է զգում, խնդրել է հսկիչին օգնություն ցուցաբերել, որից հետո անսպասելիորեն դուրս է վազել խցից և մտնելով նույն մասնաշենքի մեկ այլ կալանավորի խուց, ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ,   իր մոտ գտնվող կտրող-ծակող գործիքով հարվածներ է հասցրել վերջինիս, սակայն հանդիպելով հսկիչների դիմադրությանը՝  իր կամքից անկախ հանգամանքներում հանցագործությունը ավարտին չի հասցրել:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում` դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
13:05 11/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են Շենավանում տեղի ունեցած սպանության փորձի դեպքը. մեկ անձ ձերբակալվել է
19:38 05/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ Մալաթիայում․ ոստիկանները կասկածյալին բերման են ենթարկել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
10:26 30/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ Երևանում. երկու մարդ հրազենային վնասվածք է ստացել

Уголовное дело возбуждено по факту попытки убийства в одной из тюрем в Армении 05/21/2019   17:41  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту покушения на убийство в уголовно-исполнительном учреждении “Артик”. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, 19 мая с.г., около 10:40, в  один из заключенных УИУ, прикинувшись, что ему плохо, попросил надзирателя оказать помощь, после чего внезапно выбежал из камеры и вбежав в камеру другого заключенного в том же корпусе, нанес колюще-режущим орудием ему удары, однако, встретив сопротивление со стороны последнего, по не зависящим от его воли обстоятельствам не сумел довести преступление до конца”, - говорится в сообщении.
Следственным управлением СК по Ширакской области Армении возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104 УК Армении.
Предварительное расследование продолжлается.
16:12 21/05/2019  |  Криминальная хроникаПлемянник экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна подрался с заключенным в камере
17:22 21/11/2014  |  Криминальная хроникаСуд в Армении отклонил апелляцию на приговор племяннику экс-мэра Гюмри
11:42 19/09/2014  |  Актуальная темаУголовно-исполнительное Управление Минюста Армении опровергает сообщения в СМИ о попытках племянника экс-мэра Гюмри устроить “беспредел” в УИУ “Артик”