ՍԴ եւ ԲԴԽ նախագահները ներկա չեն վարչապետի հետ հանդիպմանը 05/20/2019   12:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի այսօր հրավիրած հանդիպմանը ներկա չեն Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը եւ Բարձրագույն խորհրդի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ԲԴԽ նախագահը եւ խորհրդի մի քանի աշխատակից վաղ առավոտյան կարողացել են մուտք գործել շենք, սակայն նրանց տեղաշարժը սահմանափակված է։  Աշխատանքի չեն ներկայացել նաեւ դեպարտամենտի հիմնական աշխատակիցները եւ ԲԴԽ-ի գործունեությունն այսօր փաստացի պարալիզացվել է։
Հիշեցնենք, որ առավոտից արգելափակված են դատարանների, այդ թվում՝ ՍԴ-ի եւ ԲԴԽ-ի մուտքերը։
12:36 20/05/2019  |  ՔաղաքականԿիրականցվի դատավորների վեթինգ. դատավորները պետք է հրաժարական տան կամ կհեռացվեն. Վարչապետի հայտարարությունը
12:16 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀենց հիմա համապատասխան դիմում եմ պատրաստում՝ Գլխավոր դատախազին ներկայացնելու համար. փաստաբան
12:07 20/05/2019  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանի ուղերձը՝ դատական համակարգի վերաբերյալ
11:49 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանի քաղաքապետարանը ծանուցում չի ստացել հավաքների անցկացման մասին. խախտվել է օրենքը
11:36 20/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Դավիթ Բալայանի հետ կատարված միջադեպի վերաբերյալ փաստաբանը հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել
11:34 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին միջազգային արձագանքը.Վտանգը միշտ այն էր, որ Փաշինյանը, չկարողանալով երկիրը վերափոխել արագ ու կայուն կերպով, կրկին կվերադառնա պոպուլիզմին

Главы КС и Высшего судебного совета Армении не присутствовали на встрече с Пашиняном 05/20/2019   12:58  |  Лента новостей
На созванном сегодня премьер-министром Армении Николом Пашиняном совещании не присутствовали председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян и глава Высшего судебного совета Гагик Арутюнян.
По сведениям “ФактИнфо”, председатель ВСС и ряд сотрудников утром смогли войти в помещение, однако их передвижения ограничены.
На работу не явились сотрудники департамента. Деятельность ВСС сегодня фактически была парализована.
Напомним, что с утра были заблокированы входы в  суды, в том числе в Конституционный суд и Высший судебный совет.