Էմին Թորոսյանը նշանակվել է Պատանի հանդիսատեսի թատրոնի տնօրեն 05/17/2019   14:55
Մայիսի 17-ին՝ Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը Պատանի հանդիսատեսի թատրոնում կազմակերպված հանդիպման ժամանակ նշեց, որ տնօրենի պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթի արդյունքում մրցութային շեմը հաղթահարած երկու թեկնածուներից քաղաքապետի որոշմամբ թատրոնի տնօրեն է նշանակվել Էմին Թորոսյանը: Այս մասին հայտնում են Պատանի հանդիսատեսի թատրոնի մամուլի ծառայությունից;
«Նշանակումը մեկ տարով է եւ մենք վստահություն ունենք, որ պարոն Թորոսյանի ծրագրերը կյանքի կկոչվեն: Պայմանագրի երկարացումը եւ հետագա պաշտոնավարումը պետք է ցանկացած ղեկավար վաստակի իր կատարած աշխատանքով, մի շարք ծրագրերի մասին քննարկում ունեցել ենք, որոշներն էլ քննարկման փուլում են: Պետք է ճիշտ խաղացանկային քաղաքականություն վարենք, այնպիսի փոփոխություններ անենք, որ Պատանի հանդիսատեսի թատոնը լավագույններից մեկը լինի Երեւան քաղաքում»,-նշել է Տիգրան Վիրաբյանը:
Էմին Թորոսյանն էլ իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին վստահության համար, նշելով. «Թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար լինելու ամիսների ընթացքում ինձ հնարավորություն էր ընձեռնվել խնդիրներին ծանոթանալու ներսից եւ որոշակիորեն ուրվագծելու դրանց լուծման ճանապարհը, որով մենք արդեն շարժվում ենք առաջ: Այո, կարծում եմ, որ մեկ տարին լավագույնս դրսեւորվելու ժամանակահատված է առաջ գնալու եւ զարգանալու համար: Վստահ եմ՝ մեր աշխատակազմը կարող է լուծել խնդիրները եւ իրագործել նոր ծրագրեր»:

Стало известно имя нового директора Ереванского театра юного зрителя 05/17/2019   15:51  |  Лента новостей
Эмин Торосян назначен Ереванский театр юного зрителя. Об этом сообщили в пресс-службе театра.
“Сегодня вице-мэр Еревана Тигран Вирабян на встрече в Ереванском театре юного зрителя, отметил, что по решению мэра, из двух кандидатов, преодолевших соответствующий порог по итогам объявленного конкурса на замещение должности директора театра, директором назначен Эмин Торосян”, - говорится в сообщении.
Вирабян уточнил, что Торосян назначен сроком на один год.
“Мы уверены, что планы г-на Торосяна будут претворены в жизнь. Продление контракта и его последующее пребывание в должности должны основываться на работе, проделанной каждым руководителем. Мы провели обсуждения по ряду программ: некоторые находятся на стадии обсуждения. Мы должны проводить верную репертуарную политику, внести такие изменения, чтобы Театр юного зрителя стал одним из лучших в Ереване”, – отметил Тигран Вирабян.
В свою очередь Эмин Торосян поблагодарил мэрию Еревана за доверие.
“За эти месяцы, пока я исполнял обязанности директора театра, мне была представилась возможность ознакомиться с проблемами изнутри и в определенной степени наметить пути решения, по которым мы уже движемся вперед. Да, я думаю, что год – этот тот период, чтобы проявить себя наилучшим образом, двигаться вперед и развиваться. Я уверен, что наши сотрудники могут решить проблемы и реализовать новые проекты”, - сказал Торосян.