Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցելու է Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք տնտեսական միջազգային ֆորումին 05/17/2019   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցելու է Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք տնտեսական միջազգային ֆորումին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը:
«ՀՀ վարչապետը ներկա է գտնվելու Պետերբուրգում կայանալիք տնտեսական ֆորումին»,- ասաց Վլադիմիր Կարապետյանը:
Սանկտ Պետերբուրգի տնտեսական միջազգային ֆորումը կայանալու է հունիսի 6-8-ը: Այն բացառիկ միջոցառում է տնտեսության և բիզնեսի աշխարհում: Ֆորումն անցկացվում է 1997 թվականից, 2006 թվականից՝ Ռուսաստանի նախագահի մասնակցությամբ: Այն հարթակ է աշխարհի տարբեր երկրների քաղաքական բարձր ներկայացուցիչների, ինչպես նաև համաշխարհային կազմակերպությունների ղեկավարների միջև շփումների համար:
Ֆորումի շրջանակներում անցկացվելու են խոշոր բիզնես, տնտեսական հանդիպումներ, կլոր սեղաններ, քննարկումներ՝ բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:

Пашинян примет участие в международном экономическом форуме в Санкт-Петербурге 05/17/2019   16:21  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в международном экономическом форуме в Санкт-Петербурге. Об этом «Арменпресс»  сообщил пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян.
Международный экономический форум в Санкт-Петербурге состоится с 6-ого по 8-ое июня. Это исключительное мероприятие в мире экономики и бизнеса. Форум проводится с 1997 года, с 2006 года при участии президента России. Она является платформой для контактов между высокими политическими представителями разных стран мира, а также между руководителями мировых организаций.
В рамках форума будут проведены крупные бизнес-встречи, экономические встречи, круглые столы, обсуждения с участием представителей предпринимательской сферы.