Նախկին պաշտոնյայի հայցն ընդդեմ վարչապետ Փաշինյանի դատարանը վարույթ է ընդունել 05/16/2019   11:08  |  Վարչական իրավունք
Վարչական դատարանը վարույթ է ընդունել Տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Հայկ Այվազյանի հայցադիմումն ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի:
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Այվազյանը հայցադիմում էր ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ իրեն աշխատանքից ազատելու Փաշինյանի հրամանն անվավեր ճանաչելու և հետևանքները վերացնելու խնդրանքով:
Ըստ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ապրիլի 1-ի ի N 327-Ա որոշուման Այվազյանը ազատվել էր աշխատանքից, և հիմա նա դատարանից պահանջում է՝ վերականգնել իրեն զբաղեցրած պաշտոնում, հաշվարկել և վճարել հարկադիր պարապուրդի ողջ ժամանակահատվածի ընթացքում նշված պաշտոնի համար վճարված միջին եկամտի չափը:
Նախնական դատական նիստը նշանակվել է օգոստոսի 27-ին։
16:54 14/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը և Սի Ծինփինը քննարկել են հայ-չինական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված մի շարք հարցեր
13:15 14/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ աշխատանքային այցով ժամանել է ՉԺՀ

Суд принял к производству иск уволенного чиновника против Пашиняна 05/16/2019   11:23  |  Судебный репортаж
Административный суд принял к производству иск руководителя офиса по координации работ инспекционных органов аппарата премьер-министр Армении Айка Айвазяна против премьер-министра РА Никола Пашиняна.
Как стало известно “ФактИнфо”, Айвазян обратился в Административный суд с просьбой аннулировать принятое с нарушением закона решение Пашиняна и устранить последствия.
По решению премьер-министра Армениии Никола Пашиняна от 1 апреля Айвазян был освобожден от занимаемой должности. Теперь же он требует, чтобы его восстановили на работе и выплатили средний заработок за весь период вынужденного простоя.