Նախագահն ստորագրել է Կառավարության կառուցվածքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը 05/16/2019   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Գովազդի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին, «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին, «Անվտանգության խորհրդի կազմավորման և գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Պետական արարողակարգի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Հանրային ծառայության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքները:

Президент Армении подписал резонансный закон о реорганизации структуры правительства 05/16/2019   14:08  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян 16 мая подписал ряд законов, принятых ранее Национальным Собранием. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе президента.
Президент подписал поправки в закон РА “О рекламе”, Кодекс РА  об административных правонарушениях, законы РА “О структуре и деятельности правительства”, “Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы”, “О формировании и деятельности Совета безопасности”, “О государственном протоколе”, “О публичной службе”, “Об обеспечении деятельности, обслуживании и социальных гарантиях должностных лиц”.